Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

5 důvodů, proč vás voskové figuríny budou bavit

advertorial | 7. 7. 2014

Muzea voskových figurín nemají v Česku nejlepší pověst. Jednak ji pokazily mnohé tuzemské projekty, u nichž je největší zábavou snažit se alespoň podle kostýmu poznat, koho která figurína může představovat. V cizině pak máme pocit, že lze náš volný čas strávit lépe a bezesporu levněji.

V dubnu však v Praze otevřelo muzeum Grévin. Společně s Madame Tussauds skutečná známka kvality s tradicí sahající do roku 1882. Tehdy otevřelo první muzeum v Paříži, kde se stalo fenoménem. Druhé vzniklo teprve loni v Montrealu a třetí máme nyní v Celetné ulici.

album/News_Model_News/714/Grevin2014-05-06037.jpg 


Máte tedy ideální příležitost vyzkoušet, proč jsou muzea voskových figurín jedny z nejnavštěvovanějších atrakcí všech velkých metropolí. My už jsme to udělali a sepsali jsme pro vás pět důvodů, proč byste se do Musée Grévin měli vypravit.


album/News_Model_News/714/Grevin2014-05-19037.jpg%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpgRáj všech selfíčkářů
Podle nás teprve vynález chytrých mobilů dal těmto muzeím skutečně šťávu. A pokud patříte mezi selfie nadšence, garantujeme vám, že tohle je místo pro vás. Pamatujete si slavnou oskarovou selfie. Tři z jejich protagonistů najdete i v Grévinu.

Ale můžete se taky blejsknout v objetí s Bedřichem Smetanou, při podání ruky s prezidentem Masarykem. Nebo clonit Petru Čechovi při výhozu. "Profilovkovatelná" je určitě taky pozice spolujezdce Krtečka.


%C4%8D%C3%ADsla/blue-02.jpg Kdo je kdo
Celé muzeum je možné také pojmout jako hru Kdo je kdo. V muzeu je dohromady asi 80 figurín, myslíte, že znáte všechny tyto osobnosti? Správné odpovědi samozřejmě naleznete na informačních tabulkách, stejně jako základní údaje o životě zobrazených osobností.


%C4%8D%C3%ADsla/blue-03.jpgJaké to je být z vosku
Muzeum Grévin nabízí možnost vytvořit si vlastní figurínu, nebo lépe řečeno její návrh. Nejprve se vyfotíte a zvolíte si barvu pokožky. Poté si vyberete hvězdný účes a svůj "kostým". Můžete být brankář, kněz nebo třeba zpěvačka. Smáli jsme se všichni.

album/News_Model_News/714/GrevinexpoziceA067.jpg


%C4%8D%C3%ADsla/blue-04.jpgNejlevnější v Evropě
Ano, vstup není zrovna levný. Při nákupu online stojí klasické vstupné pro dospělého 340 Kč, což je o 20 % méně, než stojí vstup na místě. Ale pro srovnání, vstup do Grévin v Paříži stojí v přepočtu skoro 650 Kč a Madame Tussauds v Londýně přes 750 Kč. Takže naše pražské muzeum je jednoznačně nejlevnější příležitost, jak si prohlédnout "první ligu". Ono totiž muzeum voskových figurín skutečně není levné na náklady. Přibližná pořizovací cena jedné figuríny je milion korun.

album/News_Model_News/714/GrevinexpoziceA013.jpg 


%C4%8D%C3%ADsla/blue-05.jpgKrásné scény
Podle některých návštěvníků nejsou na muzeu nejzajímavější samotné figuríny, ale hlavně scény, do nichž jsou zasazené. Především v první polovině budete ohromení. Rudolfova alchymistická laboratoř, stroj času, maskot Robůtek nebo vcházení do obrazu. A určitě také měnící se výhled z pražské kavárny. To všechno má zvláštní poetiku. Vše navrhl pařížský designér Julien Bertévas a světy, které jsme už tolikrát viděli, jsou najednou v novém světle.

album/News_Model_News/714/GrevinexpoziceA007.jpg 
 Tipy CityBee...


city.jpgNespoléhejte jen na mobil, některé figuríny jsou v přítmí a daleko lépe je vyfotíte klasickým foťákem.
city%281%29.jpgPokud plánujete selfies, nebude špatné se nějak výstředně obléknout nebo si vzít aspoň zajímavou rekvizitu, třeba klobouk.
city%282%29.jpgUrčitě vyrazte v co největší partě. Přeci jen s figurínami si o tom všem moc nepokecáte.
 

Musée Grévin

Muzeum voskových figurín. V Praze funguje od května 2014. V budoucnu přibude i... 

přehled článků

Máte hlad? Hledáte inspiraci do šatníku? Nebo chcete ulovit nové zážitky v metropoli? Mrkněte na 11 nováčků na pražské módní, oděvní i gastro scéně.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!