Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Škyťák a Bezzubka přilétají s akčním animákem

doporučujeme | 19. 6. 2014

Prahu zaplnily plakáty nového českého filmu Všiváci, přesto se všichni hrnou do kina na animák o trénování draků. Můžete se ale rozhodnout premiéry zcela ignorovat – v Aeru najdete přímo smršť archivních kousků.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:
filmy/Untitled-7.jpg
Premiéra týdne: Jak vycvičit draka 2

Recyklované hity: Casablanca (Kino Aero)
Událost týdne: David Bordwell v Praze


Aktuální premiéry:
Jak vycvičit draka 2, Všiváci, Mission London
 

[filmy/Dragon1.jpg]
Dříve a nyní - Škyťák a Bezzubka jsou pořád bezva dvojka. 


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiérou tohoto týdne je bezpochyby velkolepý návrat Škyťáka a Bezzubky ve 3D. Jak vidíte na fotce výše, oba kamarádi o poznání vyrostli a dospěli a jejich svět se dost změnil. Mezi Vikingy a draky teď vládne přátelství a všichni se společně budou muset postavit nepříteli zvenčí. Jak vycvičit draka 2 má tu vzácnou výhodu, že bude bavit nejen vaši drobotinu, ale s velkou pravděpodobností také vás. A takové filmy máme rádi.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Do kin míří také zbrusu nový český film Všiváci. Jeho plakáty zaplnil všechny citylighty v Praze a výjimečně se podobají plakátu k jinému filmu. Hlavní hrdiny hrají Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer – "dva bratři, které rozdělila jedna žena". Všiváky napsal a zrežíroval Roman Kašparovský jako svůj debut a před českou premiérou je uvedl v USA na festivalu Czech That Film. Kromě toho o filmu zatím moc nevíme – snad jen, že si tvůrci hodně vyhráli s barevnými filtry a první recenze jsou opatrně pozitivní

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Podstatně více toho můžeme říct o plánu kina Aero, jak řešit okurkovou sezónu. V sobotu a v neděli opráší filmové kotouče a nasadí do svého sálu osvědčenou klasiku. Uvidíte jednak Prázdniny v Římě, což je dobrá zpráva pro ty, kdo přes davy lidí ve Žlutých lázních neviděli na plátno. Kromě tohoto "opakování" však Aero chystá také kultovní Casablancu, noirový Hluboký spánek (upoutávka na festival filmu Noir na Křivoklátě) a dva snímky Stanleyho Kubricka (Mechanický pomeranč a Osvícení). Určitě si je nenechte utéct. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Také Lucerna vsadila na osvědčenou klasiku. V rámci cyklu Filmové legendy uvede v dvojprogramu akční jízdu Quentina Tarantina Kill Bill. Můžete tak sledovat blonďatou Nevěstu (Uma Thurman) na velké plátně a připomenout si celý seznam lidí, které musí zabít, než se konečně dostane k Billovi. 

P.S. Informace pro filmové fajnšmekry, kteří se rádi vrtají ve filmech pěkně do detailu. Kino Ponrepo uvede klasický noirový film Sbohem buď, má lásko s exkluzivním úvodem Davida Bordwella, amerického historika a filmého vědce. 

Na hraně zítřka
Jak vycvičit draka 2
Hvězdy nám nepřály
V minulém díle jste četli: 

filmy/1d9750c4bd67.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!