Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Léto začíná – X-men, víno a CineBenelux

doporučujeme | 22. 5. 2014

Co by bylo kdyby? S minulostí i budoucností si pohrává Wolverine v posledních X-menech i parta dětí z východního Německa. Nabídka v kinech je zkrátka lahodná a má silný bouquet.
 
Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

filmy/Untitled-7.jpgPopkorn s colou: X-men: Budoucí minulost
Festival: Atlas vín a filmů
Pro děti: Sputnik


Aktuální premiéry:
X-men: Budoucí minulost, Sputnik, Khumba, Bony a klid 2

filmy/Leto.jpg
Každý tráví léto po svém: Dobrý ročník a X-men: Budoucí minulost
 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Největší hit tohoto týdne má celkem příznačný název. Předznamenává sezónu, kdy se rozumní lidé se základním pudem sebezáchovy uklidí do klimatizovaných sálů kin, aby unikli zpocené realitě pražské hromadné dopravy. Přichází doba letních trháků (blockbusterů). X-men: Budoucí minulost je dlouho očekávané pokračování komiksové ságy, přičemž do režisérského křesla znovu usedl režisér prvních X-menů Bryan Singer. A stojí to za to.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Nedovedu si ani představit, co může být lepší pro navození letní atmosféry, než snímek odehrávající se v prosluněné Provence, ve které se bez ustání popíjí dobré víno. Kino Atlas si pro milovníky vína a filmů připravilo tři ultimátní večery, které spojují obojí: Atlas vín a filmů. V rámci minifestivalu uvede snímky Víno roku, Bokovka a Dobrý ročník a doprovodí je ochutnávkou vín, která v nich hrají hlavní roli. Kdo by se pak staral o Russella Crowea nebo Paula Giamattiho, když má před sebou plnou sklenku? 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Znáte to o té hoře a Mohamedovi? Milá událost podzimu, Ozvěny Varů, inspirovala Veselí nad Moravou, aby přišlo se svou kůží na trh, tedy do Prahy. Ozvěny CineBenelux uvedou v kině Lucerna novinky z kinematografií Belgie, Nizozemí a Lucemburska. Kromě filmu nominovaného na Oscara (Broken Circle Breakdown) diváci zhlédnou ještě čtyři další: Za zdmi, Ve jménu syna, Borgman a Nahoře je ticho. Vyberte si svého favorita na oficiálních stránkách festivalu.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Kdo si ještě myslí, že teplé počasí posledních dnů je jen falešná stopa a dočasný výkyv, měl by si pořádně prohlédnout seznam premiér. Hned dvě z nich patří dětem a distributoři jimi pomrkávají na učitele, pro které je stále těžší udržet své žáky v lavicích. Do kina se s nimi můžou vydat na animovaný film Khumba, o zebře, která se narodila s poněkud nestandardním zbarvením. O něco originálnější děj pak má německý Sputnik, dobrodružný příběh z rozděleného Německa, kde parta dětí omylem přenese celou vesnici z Východu na Západ. Tomu říkám hodina dějepisu!


 

Pulp Fiction: Historky z podsvětí
X-men: Budoucí minulost
Stoletý stařík, který vylezl...V minulém díle jste četli: 

filmy/allan.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!