Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Godzilla slaví šedesátiny, Allan Karlsson stovku

doporučujeme | 15. 5. 2014

Program všech kin v Praze je tento týden nabitý a různorodý. Vychutnáte si skvělé triky, dobrodružné příběhy i komorní dokumentární film o první První dámě.
 
Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky:
filmy/Untitled-7.jpg
Oslavenci týdne: Godzilla, Allan Karlsson

Festival týdne: Malé oči (Bio Oko)
WTF týdne: Megapremiéra Bony a klid 2


Aktuální premiéry:
Godzilla, Olga, Snadný prachy, Snadný prachy II, Snadný prachy 3: Život deluxe, Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

filmy/godzilla.jpg
Godzilla l.p. 1954 a 2014 - téměř žádný rozdíl...

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Byť teď není úplně jejich sezóna, roztrhl se tento týden pytel s festivaly a filmovými událostmi. Některé nás těší a z některých máme upřímnou hrůzu. Oslavencem týdne je Godzilla, která se letos na stříbrném plátně dožívá již úctyhodné šedesátky. K narozeninám dostala zbrusu nový film, který jí, doufejme, spraví pověst. Až budete přát, nezapomeňte na správnou výslovnost jejího jména (Godžira).

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Přerostlý radioaktivní ještěr však stále ještě nemá na Allana Karlssona, který ve svých sto letech vylezl z okna domova důchodců a vypravil se na dobrodružnou cestu. Ani útěk s kufrem plným peněz ale není nic v porovnání s jeho životem, jak se dozvíte nejen z knihy Jonase Jonassona, ale také z nejnovějšího filmu. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Pokud už máte všech těch severských komedií po krk, můžete se podívat podstatně jižněji. Festival Crème de la Creme (v překladu "to nejlepší") uvede sedmnáct ceněných a oceněných francouzských filmů ve třech pražských kinech (Evald, Lucerna, MAT). Těšit se můžete na Život Adele (držitel Zlaté palmy z loňského Cannes), životopisný film s Julie Binoche Camille Claudel 1915 nebo třeba skvělé Lurdy. To vše vás naladí na vlnu právě probíhajícího festivalu v Cannes.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Francouzské filmy často (většinou) nejsou úplně vhodné pro dětské publikum. Ten, kdo se musí při návštěvě kina řídit svou ratolestí, má tu nejlepší šanci v Bio Oko. Koná se zde první ročník festivalu Malé oči, na jehož přípravách se podíleli školáci z Prahy 7. Zahrnuje filmové projekce i vzdělávací workshopy. V jeho nabídce naleznete nejen dětské filmy (třeba klasiku Páni kluci), ale také dokumenty (Mých posledních 150 000 cigaret). 

P.S. To nejhorší jsme si nechali nakonec: pokračování vekslácké komedie Víta Olmera Bony a klid 2 bude mít tento týden slavnostní premiéru v Tipsport Areně (!). Zbývá už pouhých 1900 lístků, takže raději dlouho neváhejte.
 

Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Stoletý stařík, který vylezl...
GodzillaV minulém díle jste četli
filmy/physician_ver9_xlg.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!