Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Velkolepý Ranhojič, česká Hany a kultovní pecky

doporučujeme | 8. 5. 2014

John Travolta se protančí na velkém plátně, Ben Kingsley si vás jako léčitel vezme řádně do parády a nakonec se ještě zastaví Země. V pražských kinech se pořád něco děje.

Připravuje: Lucie Šimůnková
 

Kinozážitky týdne:
filmy/Untitled-7.jpg
Akce týdne: Dokumentární pondělí
Premiéra týdne: Ranhojič

Recyklované hity: Pulp Fiction: Historky z podsvětí


Aktuální premiéry:
Hany, Jako bych tam nebyla, Ranhojič, Violetta koncert
 

[filmy/pulp-fiction-guns.jpg]
Co takhle čtvrtlibrák se sýrem? 


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiérou týdne nemůže být nic jiného než Ranhojič, dobrodružný německý film podle stejnojmenného románu amerického spisovatele Noaha Gordona. Září v něm nejen evropské herecké hvězdy jako Ben Kingsley nebo Stellan Skarsgård, ale také zatím neokoukaní Tom Payne a Emma Rigby. Historické drama o mladíkovi se zvláštním nadáním, který putuje do neznámé země, aby se učil od věhlasného léčitele, se odehrává ve středověké Anglii a Persii.  

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Podstatně méně romantiky nabízí divákům nový producentský počin Matěje Chlupáčka, který v loňském roce překvapil svým filmem Bez doteku. Tentokrát si s debutujícím režisérem Michalem Samirem ukousnul podstatně větší sousto. Svůj film Hany natočili na jeden zátah. Tím, že ukazuje děj pomocí jednoho kontinuálního záběru (což není tak úplně pravda), prý film upozorňuje na společnost, které protéká čas mezi prsty. Pokud máte rádi "generační výpovědi" tohoto typu, utíkejte do kina. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Jestliže příliš nedáte na kavárenské řeči a raději si zajdete pro informace do knihovny (nebo na Google), právě pro vás je tady nový cyklus kina Světozor. V rámci dokumentárních pondělků kino tentokrát uvede snímek rakouského režiséra Wernera Bootea Populační boom. Nedivte se však, až se budete po jeho zhlédnutí cítit stísněně a raději neriskujte jízdu domů přeplněným metrem. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Hned tři kultovní záležitosti si pro filmové fajnšmekry připravila pražská kina. Kromě Pulp Fiction, uváděného v rámci Projektu 100, to je film Stanleyeho Kubricka Eyes Wide Shut (Era svět). Film na pomezí thrilleru a komedie vás zavede do období, kdy Tom Cruise teprve objevoval netradiční náboženské kulty a jeho manželkou byla Nicole Kidman. Archivní kino Ponrepo uvede trojici filmů z cyklu Svět knihy ve filmu – americká sci-fi 50. let. Těšit se můžete na skutečné lahůdky: Den, kdy se zastavila Země, Věc nebo Válku světů. 

Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Stoletý stařík, který vylezl...
Ranhojič
V minulém díle jste četli:

filmy/brick_mansions_ver6.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!