Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Uspěje Angelika v drsné realitě festivalové Prahy?

kultura | 27. 2. 2014

Premiéry tohoto týdne tentokrát s hvězdičkou. Filmoví fanoušci do osmnácti let přečtou pouze kinozážitek s Hermínou Týrlovou, vše ostatní je pouze pro otrlé diváky!

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

filmy/Untitled-7.jpgPro děti: Pásmo Hermíny Týrlové (Ponrepo) 
Festivaly: Severská filmová zima, Festival otrlého diváka, Jeden svět
Poslední šance: Hořící keř

Aktuální premiéry: Attila Marcel, Památkáři, Velká oříšková loupež, Angelika, NON-STOP, Kandidát

[filmy/angelika.jpg]


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]V nabídce premiér tohoto týdne na první pohled zaujme jedno jméno, jehož (bohužel) nikdy nepoužitý plakát najdete v úvodu článku. Ano, padesát let po Michèle Mercierové tady máme novou adaptaci knižní předlohy o božské Angelice. Natáčela se částečně v Čechách a hraje v ní (kromě jiného) Jiří Pomeje. Ani jeho strhující výkon však film, uváděný do kin s českým dabingem (sic!) nezachránil. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Kupodivu u kritiků naprosto pohořeli také hvězdně obsazení a hvězdou režírovaní Památkáři. Jeden by řekl, že Matt Damon a Bill Murray musí zachránit jakýkoli biják. Režiséru Georgeovi Clooneymu však tentokrát zjevně chyběl Ryan Gosling a politická zápletka, aby natočil skvělý film (Den zrady). I když, co může být političtějšího, než 2. světová válka? 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]I když vás zklamou premiéry i stávající nabídka kin, máte tento týden naštěstí dost příležitostí spravit si chuť. Hned tři festivaly s velmi různorodou nabídkou filmů a témat tento týden běží v Praze. Právě dnes začíná Severská filmová zima, která vás nadchne atmosférou i smyslem pro černý humor. Mrazivé podnebí zavládne v kině Lucerna.

[filmy/baner_480_120b.jpg]
 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Pokud máte rádi ještě drsnější náhled na realitu, dva následující tipy jsou pro vás. Festival otrlého diváka letos slaví 10. výročí a z upoutávky níže můžete odhadnout jeho hlavní téma. Pokud na to tedy máte odvahu. Ani druhé doporučení vám nebude lakovat věci na růžovo – Jeden svět, festival dokumentárních filmů o lidských právech, letos na téma práce. Zahajuje ho snímek Horníci pod palbou o stávce v Jižní Africe, ale uvidíte například i odvrácenou stranu Putinových her, které se odehrály letos v Soči. Něco mi říká, že to zdaleka nebude tak zábavné jako tweety některých novinářů. Nenechte si to ujít!

P.S. O víkendu se rozdávali Čeští lvi a novopečeného rekordmana, jedenáctinásobného držitele zbrusu nové sošky, Hořící keř můžete v Praze vidět v kinech Cinestar a v Bio Oko. Pozor, už jen do neděle! 


LEGO příběh
Následky lásky
Bella a Sebastián
V minulém díle jste četli

filmy/babovresky.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!