Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10: Nejlepší baleťáci, La Película, Carnevale i Malá inventura

doporučujeme | 16. 2. 2014

Za týden se po olympiádě (i Olympijské parku na Letné) slehne zem. Medailí sice zatím máme jako máku, ale protože kdo nefandí, není Čech, držíme palce u televizních obrazovek (díky za dnešní vítězství, Evo!). Zkuste se občas odtrhnout, přichází 10 skvělých akcí, které stojí za to!
 

Top10.jpg


PONDĚLÍ 17. 2. 
Jeviště Státní opery v pondělí přivítá unikátní přehlídku toho nejlepšího ze světové klasiky i současných děl. Představí se primabaleríny a první sólisté předních mezinárodních scén ze Stuttgartu, Curychu nebo třeba Ukrajiny.

 

Prague International Ballet Gala

Státní opera

17.02. 19:30

Red Bull Music Academy je vysněný workshop pro všechny zpěváky, muzikanty, producenty, skladatele i třeba digitální beatmakery. Mladí lidé se účastní přednášek světových legend, natáčení ve studiích, nezapomenutelných nočních jamů i živých vystoupení. A právě atmosféru loňské akademie v New Yorku zachycuje hudební dokument "What Difference Does It Make?".

 

What Difference Does It Make? - Premiéra

Red Bull Česká Republika

17.02. 20:00


 

ÚTERÝ 18. 2.
Největším lákadlem festivalu španělsky mluvených filmů La Película jsou dva kandidáti na Oscara (Patnáct let, Německý doktor Wakolda) a osminásobný držitel cen Goya (Čarodějnice ze Zugarramurdi). Na posledně zmíněnou bláznivou komedii můžete vyrazit hned v úterý!

 

LA PELÍCULA 2014

Instituto Cervantes

18.02. - 23.02.


 

STŘEDA 19. 2.
Sdružení Jako doma pomáhá ženám, které nemají domov, ale rády vaří a chtějí se o to podělit s ostatními. Ve středu si tak můžete dát od kuchařek bez domova kulajdu a zároveň se podívat na výstavu fotek, které zaznamenávají jejich svět.

Jste fanoušky dobrodružství, divoké přírody, extrémních zážitků i sportů? Pak se vydejte na filmový festival Expediční kamera. Podíváte se do jeskyň, podzemního světa, džungle, pouště i na vrcholky hor.

 

Filmový festival Expediční kamera

Klub HEDVÁBNÁ STEZKA

19.02. 17:00


ČTVRTEK 20. 2.
Na festivalu Malá inventura najdete to nejvýraznější z českého nového divadla, ojedinělé zahraniční projekty jako třeba izraelskou rap operu či francouzského mima a spoustu doprovodného programu.

 

Malá Inventura 2014

Malá Inventura - festival nového diva…

20.02. - 26.02.

Největší masopustní akce v Praze se blíží! Neprošvihněte Tradiční zabíjačku a Slet masek (22. února), Běh zlatých prasat (23. února), nejrůznější hostiny i slavnosti a hlavně ples masek Crystal Ball (1. března)!

 

Carnevale Praha 2014

Carnevale Praha

20.02. - 04.03.

Patříte mezi taneční nadšence? Nebo byste si chtěli flirt, street, pole, jazz dance, flamenco či sambu poprvé vyzkoušet? Pro vás všechny je tu oslava tance Dance of Love!

 

Dance of Love 2014

Centrum tance

20.02. - 23.02.

Našlapaná zimní klubová verze festivalu Rock for Churchill v Lucerna Music Baru přinese britský elektronický uragán The Qemists a mix drum & bassu, world music, dub stepu a energií nabitých groovů v podání N.O.H.A.!

 

Zimní Rock for Churchill 2014

Rock For Churchill

20.02. 19:00


PÁTEK 21. 2.
Patří podle vás otázka lidských práv na olympiádu? A jsou homosexuálové protěžovanou menšinou? Srovnejte v pátek svůj názor s ředitelem Prague Pride Czeslawem Walekem na akci Snídejte šampaňské.

 

Snídejte šampaňské s Czeslawem Walekem

ČSOB Inspirace

21.02. 10:00


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!