Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Valentýnské hity hravě trumfne repríza Terminátora

kultura | 13. 2. 2014

Kina se plní dvojicemi, které se dělí o malou colu, a to je neklamné znamení toho, že se blíží svátek zamilovaných. Lucerna ale znovu uvede Terminátora, a tak si raději dvakrát rozmyslete, koho tento týden pozvede to kina.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

filmy/Untitled-7.jpg
Recyklované hity: Terminátor
Valentýnský tip: Následky lásky

Festival: La Película

Aktuální premiéry: Apači, Následky lásky, Zimní příběh, Životní šance, Dál nic

[filmy/ill-be-celebrating-valentines-day-han-style-olo.jpg]

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Hned na začátku se budeme věnovat valentýnským tipům, pro které neplatí obrázek výše. Pro zamilované milovníky české kinematografie tu máme Vejdělkovy Něžné vlny. Svou touhu po exotice a gastronomických zážitcích uspokojíte indickým filmem Cizí oběd. Pokud chcete vsadit na jistotu, sáhněte po Prodlouženém víkendu, protože co si budeme vyprávět, Hollywood má na romantiku patent. Pro ty, kdo se nechtějí ani na Valentýna zpronevěřit svému intelektuálnímu vkusu, doporučujeme sáhnout po snímku Paola Sorentina Následky lásky.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Amerika vysílá do romantické konkurence ještě Zimní příběh, epický příběh lásky (která překoná století) s Colinem Farellem v hlavní roli. Bohužel to však podle recenzí vypadá, že se tato dvouhodinová adaptace stejnojmenného románu Marka Helprina příliš nepovedla. A to i přes hvězdnou účast skvělých herců: Russell Crowe, Will Smith, William Hurt. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Pokud chcete setřást romantické šílenství a přesto se v kině dojmout, určitě si nenechte ujít Životní šanci. Britský film podle skutečného životního příběhu Paula Pottse, vítěze britské verze Talentu z roku 2007. Paul svůj ročník vyhrál poté, co dojal celou porotu (včetně drsného Simona Cowella) i publikum svým podáním operních árií. Trailer k filmu si vychutnejte na konci článku. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Na závěr konečně nabídka pro drsňáky, kterým je americká reklamní akce na prodej růží ukradená. Zítra v Ruském středisku zhlédnete válečný film 9. rota, který natočil Fjodor Bondarčuk, syn slavného tvůrce Vojny a míru. Do Lucerny si zajdete v pondělí připomenout nestárnoucího Terminátora. V kině Dobeška zase uvidíte severský thriller Žena v kleci. A mimo to můžete stále ještě vidět nového Robocopa nebo akční sci-fi Já, Frankenstein. 


LEGO příběh
Následky lásky
Attila MarcelV minulém díle jste četli:
filmy/dedictvi_aneb_kurvasenerika_plakat.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!