Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10: Olympijský park, komiksy, svatby a velké množství koncertů

doporučujeme | 2. 2. 2014

Na co se můžete těšit tento týden?

album/News_Model_News/577/Large.jpg


PO CELÝ TÝDEN
Nejnovější perly bulharské kinematografie můžete vidět v kině Lucerna (za 90 korun) a v sále Evropského domu (zdarma) na Festivalu bulharských filmů. I letos nás čeká jedna premiéra. Ačkoliv se milostné drama Já jsem ty ještě nedostalo na plátna kin, už dostalo ceny za režii, hudbu a hlavní ženskou roli.

 

Festival bulharských filmů

Bulharský Kulturní Institut

03.02. - 08.02.

ÚTERÝ 4. 2.
NoD již druhou sezónu hostí unikátní cyklus koncertů PKF - Prague Philmarnia Krása dneška. Úterní (v pořádí již čtvrté) představení se zaměří na polskou avantgardu, která si – díky festivalu Varšavská jeseň –získala světové renomé. Studenti mají vstup zdarma.

 

Krása dneška - Polská avantgarda

NoD - Experimentální prostor

04.02. 19:30

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana připravilo malé festivaly nazvané Žižkovská štace, díky kterým diváci nemusejí za zajímavými inscenacemi jezdit po celé republice. Tentokrát si užijete to nejlepší z Městského divadla v Mostě.

 

Žižkovská štace – zima 2014

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

04.02. - 06.02.

STŘEDA 5. 2.
Máte rádi komiksy a chtěli byste si vytvořit vlastní? Pak právě pro vás je připraven Kurz malování - Komiks a ilustrace. Příchozím bude vysvětlen celý proces komixové tvorby (od scénáře, výstavby komixové stránky, tvorby charakteru přes techniku kresby a použití barev).

 

Kurzy malování - Komiks a ilustrace

Malba a kresba

05.02. 18:00

Zajímá vás, jak by vypadal český papež? Možná se to dozvíte na stejnojmenné výstavě, která začíná ve středu. Několik výrazných mladých polských umělců na ní uchopuje téma víry, spirituality či okultismu z vlastní perspektivy. 

 

Český papež

MeetFactory

05.02. - 16.03.

Do Lucerna Music Baru si ze svého turné, které jede s kapelou Horkýže Slíže, odskočí bratislavská ska/reggae kapela Polemic. Ta zde představí nové album Hey! Ba-Ba-Re-Bop. Ve čtvrtek navíc do LMB dorazí velšská skupina Skindred, která ve své hudbě míchá heavy metal, alternativní rock, punk rocku a reggae, přičemž v ní najdete stopy i dancehall, jugle, dubsteb, hip-hop nebo ska.

 

Polemic / SK

Lucerna Music Bar

05.02. 20:00

 

Skindred / UK + Soil / USA + Maplerun / EU

Lucerna Music Bar

06.02. 19:00

ČTVTEK 6. 2.
Ve čtvrtek odstartují olympijské hry v Soči a v Praze na Letné se v 16 hodin otevře Olympijský park. První den zahraje kapela Portless a vstup bude zdarma. Platit 50 korun nemusíte ani v další dny, pokud si stáhnete mobilní aplikaci nebo bydlíte na "sedmičce". 

Jedna z nejpopulárnějších skupin současnosti - Chinaski - oslaví v O2 areně 20. narozeniny. Těšte se na hosta skupinu No Name nebo na speciální pódium, díky kterému bude na kapelu a projekce vidět ze všech pater a úhlů. 

 

Chinaski: 20 let

O2 arena

06.02. 20:00

Nestárnoucí metalová legenda U.D.O. přijede předvést svoji nejnovější desku Mastercutor do MeetFactory. Za vstupné zaplatíte 590 korun.

 

U.D.O.

MeetFactory

06.02. 20:00

PÁTEK 7. 2.
Chystáte svatbu nebo jen máte rádi jejich atmosféru? Pak vyrazte na svatební veletrh do Hotelu Diplomat. Zjistíte tu nejnovější trendy, tipy na moderní výzdobu, jak se nechat vyfotit či nalíčit. Inspiraci načerpáte na módní přehlídce, ochutnávce vín i kadeřnické a kuchařské show.

 

Svatební veletrh 2014

Hotel International

07.02. - 09.02.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!