Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Velký přehled: Listopadové žně nových podniků

doporučujeme | 6. 12. 2013

V listopadu rostly mužům na tváři kníry v rámci akce Movember, v Praze se zase vyrojily nové podniky. My v CityBee jsme jich objevili hned 16, to znamená v průměru jedna novinka každé dva dny. Kterou z nich navštívíte jako první?

Text: Lukáš Rozmajzl
Foto: Archiv firem

 

album/News_Model_News/529/microsoft2.jpg 
Inovační centrum Microsoftu

Všem novým pražským podnikům jsme položili stejné anketní otázky:
1) V čem je váš podnik unikátní?
2) Na co se návštěvníci mohou těšit v nejbližších týdnech?

Fierro
Argentinská restaurace s argentinskými steaky, kterou provozují Argentinci.
1) Argentinské bistro, které kombinuje steaky nejvyšší kvality a dobrá vína. Velký důraz klademe také na jihoamerické speciality jako jsou argentinské empanada (plněné pšeničné kapsy), arepa z Venezuely (placky z kukuřičné mouky), peruánské papa rellena (plněné brambory) nebo pincho (jednohubky).
2) Na prosinec nebo Vánoce neplánujeme žádnou speciální akci.

Další tipy na zajímavé restaurace najdete na blogu našeho foodkritika Standy Sekyry. Nedávno doporučoval právě i cukrárnu IF.
              
IF - cukrárna Ivety Fabešové
Hvězda sladké gastronomie přestěhovala svůj "krámek" z Plzeňské ulice na náměstí Míru.
1) Všechny výrobky připravujeme sami, nepoužíváme žádné náhražky, ale pouze kvalitní suroviny. Do naší cukrárny jsou dodávány pouze základní suroviny, ze kterých pak vyrábíme finální produkty.
2) Celý prosinec pečeme vánoční cukroví, které mohou zákazníci ochutnat a objednat si na svůj sváteční stůl. Máme klasické české cukroví, vánočku, ale také francouzské makrónky.

album/News_Model_News/529/IF.jpg 

              
Inovační centrum Microsoftu v Praze
Česká pobočka technologické firmy otevřela po Hradci Králové a Brně konečně své inovační centrum také v Praze. Máte nápad na nový byznys?
1) Cílem inovačního centra je podpořit start-upy, vyhledávat talenty, dobré nápady, předávat jim zkušenosti, know-how, podporovat je v růstu a pomáhat jim vyhledávat investory. Centrum je k dispozici odborné veřejnosti, pořádáme pravidelně zdarma semináře na téma CRM, projektový management, Online kancelář 365 a podobně.
2) V prosinci se koná první kolo vstupních pohovorů v rámci náboru projektů ve dnech  26. a 28. prosince. Zájemci se zajímavým nápadem na inovaci v oblasti IT se mohou stále hlásit na adrese www.innovation-center.cz.

Lahůdky F21
Prodejna, která sice první zákazníky pohostila již na konci října, ale teprve v listopadu naplnila své regály na 100 procent.
1) Nabízíme ručně vyráběné sýry z Itálie, Holandska, Rakouska a Francie. Specialitou naší prodejny je sýr zrající v červeném víně. Dále u nás najdete širokou nabídku uzenin z celé Evropy. Hlavním produktem jsou však Cupcake, nabízíme kolem 20 druhů a speciální dorty na zakázku.
2) Připravujeme novinku na trhu - dortová lízátka cakepops, která budeme prodávat od prosince. Vánoční akce jsou prodeje voucherů se slevou a každý čtvrtý cupcake zdarma. Dále nabízíme dárkové balíčky vín a paštik. Od příštího roku přibude také nabídka jednohubek. Do budoucna budeme nabízet také rozvoz.

album/News_Model_News/529/LahudkyF21_3.jpg 

         
La Loca
Nový hudební klub v přízemí funkcionalistické budovy Mosaic House, kousek od Karlova náměstí.
1) Na pražskou klubovou scénu přinášíme několik novinek. Tou první je, že se jedná o zcela nekuřácký prostor. Navíc je to patrně jediný klub v Praze, který na všechna hudební vystoupení nabízí vstup zdarma, a to včetně vystoupení renomovaných skupin a DJs.
2) Na každý týden plánujeme minimálně tři živá vystoupení. V prosinci se návštěvníci mohou těšit na koncerty skupin jako jsou elektropopoví Cartonnage (6. 12.), nadějní Deaths (20. 12.) či hvězdy pražské klubové scény Luno (27. 12). Plánujeme též Mikulášskou party, nedělní promítání hudebních filmů či speciální program na Vánoce a samozřejmě Silvestrovskou party. (Rozhovor s manažerem Gillem Oulevey)

Mineralia
Muzeum s nerostnými skvosty (včetně měsíčního kamene), obchod a kavárna v jednom vedle Masarykova nádraží.
1) Mineralia je největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě s výstavní plochou 1300 metrů čtverečních. Ve sbírkách jsou zastoupeny drahé kameny a minerály ze všech slavných nalezišť. Velmi populární jsou i bytové doplňky a šperky z kamene. Mezi nejobdivovanější exponáty patří obří ametystové geody a křišťálové drúzy o velikosti až několika metrů či koule z křištálu. Součástí sbírek jsou i unikátní exponáty z vesmíru
2) Na leden máme v plánu novou expozici a další zajímavosti, které jsou prozatím ještě tajné.

album/News_Model_News/529/mineralia.jpg 


Natálie Steklová shop&café
Kavárna spojená s obchodem s módními předměty, šperky nebo kosmetikou. Navíc v krásném prostoru s terasou a výhledem na Národní divadlo.
1) Shop&café je konceptuální prostor pro luxus. Najdete v něm výrobky mojí značky - oblečení z čistých základních materiálů bez chemie, organické aromaterapeuticke parfémy, veganské boty a v kavárně pak česká bílá vína a sekt od Krause, červené víno Kaiken z Argentiny, mošty Prager, čaje že Sonnentoru, pivo Matuška a domácí koláče mámy Steklové. Samé lahůdky. 
2) Během prosince bude speciálně otevřeno od úterý do neděle od 12 do 21 hodin. Ve středu budou tradiční tapas a promítání (hlavně vánočních) filmů. Každý pátek můžete zajít na jógu se snídaní a překvapením. V obchůdku se můžete těšit na vánoční 30procentní slevu na starší kolekci.

album/News_Model_News/529/NatalieSteklova02.jpg 


Pekařství Paul
Na Andělu sice už jedna pekárna Paul funguje, ale jako take-away. Teď otevřela i svou plnohodnotnou kavárnu v obchodním centru Nový Smíchov.
1) Pekařství Paul již více než 120 let nabízí originální francouzské pekařské a cukrářské speciality, vyrobené z těch nejkvalitnějších surovin. Bohatý výběr chlebů a baget, sladké i slané pečivo, dorty a další výrobky, které francouzskou gastronomii proslavily po celém světě, například klasický croissant, vyrobený z pravého máslového těsta, nebo makronky.
2) Novinkou v naší nabídce je dort s příznačným názvem Igloo s vtipným designem ve tvaru eskymáckého obydlí. Luxusním zákuskem i ozdobou svátečního stolu jsou také nádherně zdobené rolády, které v prosinci nabízí pekařství Paul v rozšířené adventní nabídce. 

album/News_Model_News/529/Paul3.jpg 

Pivovarská stodola
Nový výčepní prostor, který zprovoznil Únětický pivovar ve stodole, kde dřív byli jen balíci (slámy pro koně).
1) Servírujeme rychlé pivo z tanku pro velmi žíznivé hosty a grilované drobnosti z krbu pro jejich žaludky. Prostor s velkým ohništěm je výjimečně přístupný i pro kuřáky, celý pivovar je jinak nekuřácký.
2) Do konce roku je stodola otevřená jen v sobotu od 12 do 17 hodin. Těšit se můžete třeba na adventní trhy, na neděli 15. prosince je v pivovaru připravená pohádka pro děti, o týden později můžete šlápnout do pedálů při vánoční cyklo-vyjížďce.

album/News_Model_News/529/Stodola3.jpg 


Total Hockey Sport
Nová kamenná pobočka největší specializované prodejny v Česku na hokejovou a brankářskou výstroj.
1) Jsme specializovaná prodejna zabývající se prodejem veškeré hokejové výstroje a brankářského vybavení všech světových značek. Jsme také výhradním dovozce do ČR a SR prestižní kanadské brankářské značky VAUGHN.
2) Připravujeme pro naše zákazníky akční cenu 39 korun na broušení bruslí na unikátní laserové brusce ProSharp. Akce potrvá do konce ledna 2014.

album/News_Model_News/529/TotalHockey2.jpg 


Další nové podniky už jen ve stručném přehledu:
    Body Body - nové fitness centrum, jehož 20minutový trénink je založený na elektrické stimulaci svalů
    H&M - znovuotevřená prodejna na Smíchově doplněná o zboží ze sekce “Home”
    iBee Store - údajně největší obchod s produkty od firmy Apple ("líbí se nám jejich název")
    Loving Hut - nová pobočka sítě vegetariánských restaurací tentokrát na dohled od Veletržního paláce
    Yamato - nová restaurace, za kterou stojí Zdeněk Pohlreich, se specializuje na japonská jídla a sushi

MAPA

 


Víte ještě o nějakém novém podniku, který nám v přehledu chybí? Pošlete nám prosím info na email lukas@citybee.cz. Díky!

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!