Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

TOP 5 týdne: Bezdomovci, exploze srdce a boulder

doporučujeme | 1. 12. 2013

A máme tady prosinec. Doufáme, že jste si užili první adventní neděli. Po leháru je zase čas žít aktivně – máme pro vás opět výběr těch nejzajímavějších akcí.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/Monsters2013.jpg 

Sháníte dárky? Máme tipy, KDE NAKOUPIT.
Také pro Vás máme 14 + 1 tipů na originální dárky pro děti.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/red-01.jpgBouldering session

Lokal Blok, úterý
Pro všechny lezce a boulderisty připravuje Lokal blok pravidelné otevřené závody Bouldering Session. Za 80 Kč (případně za jeden křížek na permici) budete moct zkusit šedesát nově připravených boulderů různých obtížností, aby si zasoutěžili jak začátečníci, tak profesionálové. Soutěží se v kategoriích žen a mužů, navíc prý o věcné nebo tekuté ceny. V Lokal Bloku navíc skvěle vaří, takže když vezmete bandu přátel, bude to skvělý večer.  

%C4%8Dl%C3%A1nky2/purple-02.jpgBalada pro banditu – derniéra

Divadlo Na Fidlovačce, úterý

%C4%8Dl%C3%A1nky2/Balada.jpg

Oblíbený muzikál s krásnými písničkami bude mít v úterý v Divadle Na Fidlovačce svou derniéru. Přijďte se znovu, nebo poprvé podívat na příběhy zbojníka Nikoly a děvčete Eržiky, na příběh lásky a zrady. „…zabili, zabili, chlapa z Koločavy!“  

%C4%8Dl%C3%A1nky2/pink-03.jpgMake My Heart Explode

La Loca Music Bar, úterý
Pražské indie-popovo-elektronické trio se na pražské klubové scéně začíná víc a víc dostávat do popředí. Jejich singly One More Day, She’s got a strange Magic nebo nejnovější Maybe jsou tak chytlavé, že si kapela rychle získala početnou fanouškovskou základnu a také podporu významných hudebních arbitrů jako jsou Bandzone, Medúza či Óčko. Milovníci Hurts je možná viděli, když MMHE předskakovali na jejich koncertu ve vyprodaném Lucerna Music Baru v březnu tohoto roku. V úterý vystoupí v ještě novotou vonícím klubu La Loca 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/orange-04.jpgBezdomovectví: Souhra okolností?

Městská knihovna v Praze, Dům čtení (Ruská), čtvrtek
Přednáška o fenoménu, který čím dál tím více neodmyslitelně patří k životu v metropoli. Jakub Dutka, koordinátor sociální pomoci a programů pro lidi bez domova ve Středočeském kraji, a Stanislava Šplíchalová jako vedoucí časopisu Nový prostor, zodpoví všechny důležité otázky spjaté s bezdomovectvím. Jak se člověk stane bezdomovcem? Jak bezdomovectví předejít? Je možné lidi bez domova podpořit k návratu do společnosti? Mohlo jít o svobodné rozhodnutí?

%C4%8Dl%C3%A1nky2/green-05.jpgSzidi Tobias & Band 2013

Studio DVA divadlo, čtvrtek
Slovenská herečka a zpěvačka Sidónia Tobiášová s překrásným hlubokým a lehce chraplavým hlasem vystoupí v divadle Studio DVA na svém vánočním koncertě, kde bude zpívat nejen písně z jejího posledního alba Ať se dobré děje, ale i oblíbené skladby ze starších desek. Szidi je je označována za druhou dámu českého šansonu vedle Hany Hegerové. Pro její pozitivní energii a unikátní hlas s ní spolupracovali třeba Michal Horáček, Petr Hapka nebo Milan Vyskočáni.
%C4%8Dl%C3%A1nky2/szidi.jpg

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!