Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Volali jsme s Ježíškem: 14 + 1 nejlepších dárků pro děti

pro děti | 27. 11. 2013

Za měsíc tu máme Vánoce! Pokud zatím nemáte žádný nápad, natož dárek, bude vás možná zajímat náš seriál s tipy na dárky pro všechny aktivní, pro páry, seniory a také děti, jimiž začínáme právě tímto článkem. Netradiční dárky jsou vždy ty nejlepší, i když ponožky samozřejmě taky potěší…

Připravily: Petra Teclová, Jana Samšuková a Bára Sedláková

Zdroj: http://favim.com/image/5399/
(Zdroj: http://favim.com/)

%C4%8Dl%C3%A1nky2/red-01.jpgRetro hračky
Znáte obchod s retro hračkami v Michli? Seženete zde i legendární nafukovací hračky paní Niklové, které slavily velký úspěch na letošním Designbloku. Igráčky zase koupíte na Sokolské na Praze 8. Případně můžete jen projít staré krabice na půdě a najít hity jako byli mončičáci nebo Merkur… i přes hroznou reklamu jedné banky, retro je stále cool!
album/News_Model_News/510/1Ddruhyobrazek.jpg
(Zdroj: http://malkiel.blog.cz)

%C4%8Dl%C3%A1nky2/purple-02.jpgČmárání po nádobí
Posaďte děti v Kavárně Maluj ke stolku, a zatímco budou malovat váš portrét na talíř, zkuste si něco vymodelovat z hlíny nebo do ní otisknout nožičku nejmladšího člena vaší domácnosti.
album/News_Model_News/510/2D.jpg
(Zdroj:  http://www.kavarna-maluj.cz/)

%C4%8Dl%C3%A1nky2/pink-03.jpgGuitar hero a disco dance
Elektronická kytara  nebo taneční podložka  jsou osvědčené dárky, které budou děti bavit dlouho. (úvodní obrázek)

%C4%8Dl%C3%A1nky2/orange-04.jpgCeloroční koupání
Pořiďte dítku a sobě roční členství  ve vodním světě v Aquapalace. A nebo rovnou pro celou rodinu.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/green-05.jpgPo stopách strašidel
Děti milují alchymisty, mágy a strašidla! Kupte pro celou rodinu poukaz na zážitek s Muzeem alchymistů.
album/News_Model_News/510/5D.jpg

%C4%8Dl%C3%A1nky2/brown-06.jpgBobová dráha
Sami na bobové dráze mohou jezdit děti už od osmi let díky automatické brzdě. Pro ty mladší je v areálu nachystán dětský koutek, prolézačky nebo třeba skluzavky. 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/blue-07.jpgJízda na koni a krmení zvířat 
Na statku ve Statenicích si budou děti moci pohladit živá zvířata, nakrmit je, a pokud seberou odvahu, tak se i vyhoupnout na koňský hřbet. Podobné výlety můžete podniknout i v Toulcově dvoře.

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/08.jpg]Neobvyklé hračky
album/News_Model_News/510/neobvyklehrackyzdrojnovetrhy.cz.jpgNa Boutique Marketu pořídíte hračky, které nejsou přímo k ničemu určené a děti sami vymýšlejí, jak si s nimi pohrají. Vyrábí je značka Design for Kids.
%C4%8Dl%C3%A1nky2/purple-09.jpg
Kurz vaření

V Chefparade se může naučit vařit i vaše děťátko. Aspoň vám pak pomůže v kuchyni!

%C4%8Dl%C3%A1nky2/pink-10.jpg
Rodinné předplatné do Leica Gallery Prague

Předplatné koupíte za 800 Kč a zahrnuje 6 volných vstupů na výstavu pro 2 dospělí a 2 děti do 18 let. 

%C4%8Dl%C3%A1nky2/orange-11.jpgDětské dílny    
V prostorách multifunkční kavárny Era svět pro vás děti mohou sami vytvořit dárečky! První tři adventní soboty se zde totiž uskuteční speciální workshopy pro děti.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/green-12.jpgVláčky a železnice
Pojďte se s dětmi podívat na vláčky a železnice na modelu Česka. Pokud za poukaz zaplatíte více než 400 Kč, dostanete navíc dáreček.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/brown-13.jpg
Čtenářský průkaz

Ale jistě – čtenářský průkaz do Městské knihovny je lepší než jedna knížka pod stromeček!
%C4%8Dl%C3%A1nky2/blue-14.jpg
Hudební laboratoř

Pavel Liška, Vojtěch Jouza a Česká filharmonie v zajímavé a napínavé hudební laboratoři dětem odhalí, třeba proč vypadají všichni hudebníci jako tučňáci!

[beecka(1).jpg] + 1 bonusový tip: Skvělým vánočním dárkem může být také nová knížka Prdlé pohádky. Napsali ji komici z pořadu Na stojáka, například Lukáš Pavlásek, Tomáš Matonoha nebo Ester Kočičková, takže je jasné, že pohádky nejsou zcela tradiční. Rozhodně jsou ale zábavné a taky milé a navíc s krásnými ilustracemi. Podívejte se ZDE.

album/News_Model_News/510/prdlepohadky.jpg 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!