Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Cross, LMB, MeetFactory a Roxy: Koho ve svých klubech nechtějí

zábava | 5. 11. 2013

Máte v Praze svůj oblíbený klub nebo to naopak rádi střídáte? A preferujete ty velké a profláklé nebo se radši noříte do tajemných sklepíků někde v Kobylisích? Tento týden se chceme naší klubové scéně podívat trošku do kuchyně a máme pro Vás připravený i klubový kvíz a soutěž o lístky na čtvrteční electroswingovou party s Alice Francis v Lucerna Music Baru.
Na začátek jsme položili čtyřem pražským velikánům (a našim dlouhodobým klientům!) pár otázek a Vás se ptáme: Jste spíš Roxácí nebo Crossáci, vyrážíte nejčastěji do Lucerny nebo do "továrny"?

Na naše otázky odpovídali: Jaromír Telenský za Lucernu Music Bar, Lenka Senová za ROXY, Tomáš Kenzo Zdeněk za Cross Club a Michal Brenner za MeetFactory.

Připravila: Jana Samšuková

%C4%8Dl%C3%A1nky2/roxy_1342010259.jpg%C4%8Dl%C3%A1nky2/Lucerna.jpg

Jaké dny se u vás nejvíce paří kromě pátku a soboty?

CROSS: Čtvrtek je malý pátek, středa je ho tam..., úterý vždy překvapí . O nedělích bývají zajímavé koncerty nebo divadla a pondělí je tu legendární. Takže k nám kdykoliv.
MEETFACTORY: Záleží na konkrétní kapele. Třeba koncert britských Fuck Buttons byla skvělá audiovizuální jízda, byť to byla neděle. 
ROXY: Samozřejmě je to především pondělí. Free Mondays, celonoční akce, kombinace živé kapely a DJs. Velká žánrová pestrost a v neposlední řade i vstup zdarma si našli dlouhodobě velkou přízeň jak u účinkujících, tak u fanoušků.
LUCERNA MUSIC BAR: Máme často koncerty i v neděli a v pondělí, a když přijede dostatečně známá kapela, bývá i v tyto „odpočinkové“ dny vyprodáno.

Koho byste u vás nenechali nikdy vystoupit?

C:  Žádného rasistu, neonacistu nebo fašistu.
M: Kapelu, na kterou nedokážeme přitáhnout publikum. Jinak obecně platí "nikdy neříkej nikdy" a záleží na kontextu - v rámci bizarní akce "Veřejný dům: Noční šichta" u nás 9. listopadu vystoupí třeba Ornela Štiková se svojí divadelní performancí.
R: Jsme velmi otevření, nicméně kromě toho, že se snažíme eliminovat nezajímavé a málo kvalitní projekty, nenecháme nikdy vystoupit umělce, kteří svým vystoupením podněcují rasismus, antisemitismus a agresi.
L: Jakoukoliv kapelu, která svojí muzikou podporuje utlačitelské ideje – fašouni, komunisti a jim podobní.
 

Kdybyste si mohli vybrat jakéhokoliv interpreta na koncert, kdo by to byl? (Může být i nežijící.)

%C4%8Dl%C3%A1nky2/MeetFactory.jpgC: O Halloweenu by z těch nežijících byl dost dobrej fesťák! The Clash by se k nám nejvíc hodili na rozjezd.
M: Bohužel už nehrající LCD Soundsystem. Jako malou náplast jsme loni v prosinci pozvali alespoň jejich frontmana Jamese Murphyho coby DJe.
R: Nejsme skromní, tak bychom si vybrali třeba Davida Bowieho!
L: Hm, tak interpretů z říše snů je nepřeberné množství a těžko jmenovat jen několik z nich…

 


Jaký hudební žánr je vaší vlajkovou lodí?

C: Punk, reggae, ska a rock’n’roll za živou hudbu a dnb, techno, dubstep, electro za elektronickou. A nestydíme se ani za divadlo, přednášky a projekce.
M: Indie. A všechny jeho odnože – indierock, indieelectro nebo indiepop. 
R: Nepreferujeme výrazně nějaký žánr, ale reagujeme na styly v zájmu publika. 
L: V tom množství koncertů, které se u nás za rok uskuteční, se nedá určit jen jeden žánr.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/cross.jpg
 

Podle čeho sestavujete program?

C: Chceme vozit nová, v ČR neokoukaná jména a občas si splnit sen nějakou živoucí legendou. To vše ideálně zvládnout tak, abychom mohli mít studentské ceny vstupného a doplnili scénu tím nejlepším, co se děje v naší kotlině.
M: Podle vlastního hudebního vkusu, časové dostupnosti umělce, volných termínů v našem programu, honoráře umělce, předpokládané návštěvnosti a taky podle rozvahy rozpočtu. Čekáme na volné termíny umělců, turné po nové desce apod. Je to běh na dlouhou trať.
R: Naše koncepce je taneční elektronická hudba především v pátek a v sobotu a live koncerty  na ostatní dny. Snažíme se získat to nejlepší z domácí a zahraniční scén, a to koresponduje s představami našich návštěvníků. Sestavit program je práce celého týmu, soustavná komunikace se zahraničními agenturami, sledování hudební scény ve světě, spolupráce s externími promotéry, českými umělci a jejich managery. Zkrátka snažíme se získávat podněty od všech, kteří jsou nápomocni se jakkoliv na struktuře programu podílet.
L: Sledujeme, jaké kapely zrovna jedou turné, a zároveň se probíráme nabídkami, které k nám chodí. Hodně koncertů pořádáme také ve spolupráci s domácími agenturami (např. D Smack U), jež mají skvěle zmapovaný zahraniční trh. Snažíme se našim návštěvníkům každý měsíc připravit pestrý mix žánrů a přivézt jim jak prověřená jména, tak i umělce, kteří sice jsou pro většinového českého fanouška neznámí, ale mají potenciál tady prorazit. (Těmi novými jmény v podzimním programu jsou např. Tom Odell, Alice Francis, Ladi6 a další.)
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!