Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Velký přehled nových pražských podniků

doporučujeme | 4. 11. 2013

Říjen byl až překvapivě bohatý na nově otevřené podniky. Přinášíme vám jejich stručné vizitky, které vás, doufáme, inspirují k osobní návštěvě minimálně poloviny z nich.

Text: Lukáš Rozmajzl
Foto: Archiv podniků

 

[album/News_Model_News/487/placefacebook-01.jpg]
Klikněte na obrázek a prohlédněte si 35 obrázků ve fotogalerii.

Všem novým pražským podnikům jsme položili stejné anketní otázky:

1) V čem je váš podnik unikátní?
2) Na co se návštěvníci mohou těšit v nejbližších týdnech?

Café EMMA


Stylová francouzská restaurace v prostorách čtyřhvězdičkového hotelu UNIC Prague nedaleko náměstí Republiky byla otevřena na konci října.
1) Jeden ze zakladatelů Café Emma Prague Romain Fornell má Michelinskou hvězdu a společně s Michelem Sarranem se snaží o spojení francouzského bistrotu, kvalitních a čerstvých surovin, příjemného servisu a přijatelných cen. Na jídelním lístku máme mimo jiné burgundské šneky, ústřice nebo výborné steaky.
2) Do budoucna určitě nějaké speciální akce nachystáme.

album/News_Model_News/487/Emma3.jpg 

Galerie IDEA


Už měsíc ostrého provozu má za sebou nová výtvarná galerie na Letné. Chce se zaměřit na prezentaci různých technik a především začínajících umělců.
1) IDEA vystavuje obrazy různorodých technik (akvarel, pastel, tuš, olej, koláž...), dává prostor umělcům nehledě na vzdělání či kariéru, trvale zastupuje osm malířů a kreslířů z Česka, Francie, Španělska, Anglie a Ruska.
2) Návštěvníci galerie se mohou těšit nejen na stálou prodejní expozici, ale i na pestré přechodné výstavy obrazů, fotografií, keramiky, soch nebo šperků. Už 6. listopadu vás Hana Skallová se svými akvarely pozve do jemnohmotného snového světa. (Výstava potrvá do 19. listopadu.)

Pokud byste zatoužili po netradičních výtvarných galeriích, TADY  najdete ty úplně nejmenší v Praze.
 

album/News_Model_News/487/GalerieIdea2.jpg 

Kravín


Za tímto názvem nehledejte velkovýrobnu hovězího nebo vepřového masa, ale luxusní vinohradskou restauraci vedle Náměstí Míru.
1) Restaurace navazuje na bohatou tradici legendární vinohradské hospody, která v sousedství náměstí fungovala od roku 1818. Pivo Gambrinus Originál 10° čepuje přímo z pivních tanků. Na jídelníčku najdou hosté moderní českou kuchyni. Specialitou jsou pokrmy z hovězího masa ze speciálních chovů ve švýcarských Alpách.
2) Na listopad chystá Kravín festival řízkobraní - na výběr bude minimálně z pěti druhů speciálních řízků.

album/News_Model_News/487/Kravin2.jpg 

Samsung Store


Jihokorejský výrobce zase v jednom závodu předběhl Apple a otevřel v Praze dřív než on speciální prodejny Samsung Brand Store.
1) V říjnu přibyly v Praze hned dvě značkové prodejny Samsung. V OC Nový Smíchov si můžete vybrat nejnovější smartphony a tablety včetně příslušenství. V obchodním domě Palladium si pro změnu koupíte i nejmodernější notebooky a televize.
2) V nabídce máme například telefon GALAXY Note 3, což je i velmi praktická školní pomůcka, která předčí klasický poznámkový blok. Další nepřehlédnutelnou novinkou jsou chytré hodinky GALAXY Gear. Oceníte je třeba během sportu, přímo z nich můžete totiž volat a posílat SMS.
 

album/News_Model_News/487/Samsung1.jpg 

Sklizeno Karlín


Nová pobočka sítě prodejen s farmářskými produkty nedaleko zastávky metra B-Křižíkova. Menší farmářský trh, ale pod střechou.
1) Sklizeno Karlín nabízí kvalitní, převážně české potraviny od menších lokálních dodavatelů. Najdete u nás vyzrálé hovězí maso, drůbež z malých chovů s vysokým obsahem živin, denně čerstvé kváskové pečivo, velký výběr mléčných výrobků z několika farem, uzeniny s velkým podílem masa a spoustu specialit jako jsou domácí marmelády, čatní, paštiky a hořčice.
2) Aktuálně jsme pro naše zákazníky připravili svatomartinské husy a kachny z ekochovu Rohozná na Vysočině, ke kterým přidáme i vyzkoušený originální recept. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho ochutnávek – v listopadu mladá vína a čaje u příležitosti Dne čaje. Rádi pro naše zákazníky připravíme i vánoční dárková balení z vybraných specialit.
 

album/News_Model_News/487/Sklizeno2.jpg 

TimeCafé


Unikátní kavárna, která je naruby - neplatíte za vypitý čaj nebo kafe, ale za strávený čas uvnitř.
1) TimeCafé je místem k setkání. Můžete tu trávit čas s kamarády, hrát deskové hry, číst knihy, brouzdat po internetu, učit se nebo pracovat. Neplatíte tu však za poskytované služby, ty jsou zdarma. To, za co platíte, jsou minuty, které tu strávíte (1 min = 1 Kč). Čaj, káva či sušenky - to je náš dárek pro všechny hosty TimeCafé. Tento druh kavárny získal velkou popularitu v Rusku.
2) V nejbližších týdnech zde budou probíhat nejrůznější akce, jako jsou například společné hraní deskových her - Alias, Activity, Time Line, Games of Thrones nebo soutěže na Sony PlayStation 3 - Fifa a Mortal Kombat. Plánujeme také pořádání herních večerů věnovaných společenským hrám Mafie a Live quest.
 

album/News_Model_News/487/TimeCafe1.jpg 

Tonlab


Rezidenční ateliér pro všechny nadšence do designu zahájil provoz na začátku října v rámci festivalu Designblok.
1) Cílem ateliéru je podpořit mladé tvůrce zaměřené na design nebo vizuální obory. Na základě soutěže totiž mohou získat k užívání prostory ateliéru na rok zdarma. K nadšencům a široké veřejnosti zase směřují výstavy, přednášky, projekce a další vzdělávací akce, které zde pořádáme. Ateliér je pod patronátem společnosti TON (ano ta firma, která vyrábí úžasné židle ze zahnutého dřeva).
2) Aktuálně připravujeme přednášku Rasmuse Emanuela Svenssona o roli grafického designéra v současnosti i v blízké budoucnosti. Rasmus (30) je grafický designér, teoretik a vydavatel. Absolvoval GerritRietveldAcademy a spolupracoval se studiem Metahaven. Působí v Berlíně, kde se svoji partnerkou HannouNilsson založil studio PWR.

album/News_Model_News/487/Tonlab_1.jpg 

----------

Přehled ostatních podniků:

(které zatím na anketní otázky neodpověděly, jakmile to napraví, článek doplníme)

- Ženy, dámy a dívky jsou srdečně zvány do fitness klubu Expreska na půlhodinový kruhový trénink, kam mají muži vstup zakázáno. Síť cvičišť se nově rozšířila o pobočku na Zahradním Městě.

- V posledních říjnových dnech vyvěsila ceduli “Otevřeno” i ve Farmě Letná. To je prodejna farmářských produktů, co byste biovejcem z Letenského náměstí dohodili.

- Za designovým nábytkem, osvětlením a dalšími doplňky do interiéru můžete zamířit na Černý Most, do showroomu obchodu Kare Prague.

album/News_Model_News/487/Kare3.jpg


album/News_Model_News/487/Pavilon1.jpg- novorenesanční budova Vinohradské tržnice se po téměř rok trvající rekonstrukci změnila na výstavní a prodejní centrum interiérového designu a umění Pavilon  (na obrázku vlevo). Potěšení pro vaše smysly, pohroma pro peněženku… 

- Nedaleko od Florence byl otevřený nový hudební Storm Club zaměřený především o víkendech na elektroniku. Je jakousi prodlouženou rukou festivalu Let It Roll, má dvě stage.

- Síť second handů s oblečením Textil House se rozrostla již o 13. pobočku lokalizovanou tentokrát naproti Veletržnímu paláci.


- a ještě jako bonus bokem, ačkoli to není klasický podnik - v Café Nona začala fungovat tančírna Electro Swing River, nemá sice pravidelné datum, ale minimálně jednou za měsíc na parket vtrhnout můžete. Listopadová tančírna už má bohužel odtančeno, hlásit se můžete na tu prosincovou

Víte ještě o nějakém novém podniku, který nám v přehledu chybí? Pošlete nám prosím info na email lukas@citybee.cz. Díky!

Mapa nových podniků:


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!