Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

CityBee doporučuje: 5 akcí týdne, kde nesmíte chybět

doporučujeme | 13. 10. 2013

Následující týden je nacpaný skvělými akcemi až k prasknutí. Nejradši bychom vám doporučili odpálit týden na koncertě elektro-swingové bomby The Parov Stelar Band. Lístky na tuhle akci jsou ale už od pátku vyprodané. I tak máte z čeho vybírat!

4+4 dny – celý týden
Už od 11. října probíhá na různých místech Prahy festival současného umění 4+4 dny. Program začíná každý den v odpoledních hodinách a nabízí mnoho divadelních inscenací, tanečních a dramatických souborů z Čech i zahraničí nebo hudebních koncertů. Velmi netradiční bude určitě vystoupení indické skupiny ATTAKKARI CENTRE FOR MOVEMENT ARTS.  Ti předvedou originální zvukový a filmový výlet do světa indických vesnic, ulic a tržišť, a to v pondělí v půl osmé v Divadle Archa. Organizátoři slibují velmi jedinečný zážitek.


 

Das Filmfest - středa - neděle
Festival německy mluvených filmů jsme na CityBee zmiňovali už několikrát. O lístky na něj navíc můžete soutěžit až do úterního poledne, kdy vyhlásíme vítěze. Program je opravdu velmi rozmanitý - vybírat můžete mezi filmy o antihrdinech nejmladší generace v sekci 'Generace Y', mezi dokumenty a krátkometrážními filmy v blocích 300' Shorts, archivními snímky nebo nejnovější tvorbě mladých německy mluvících filmových tvůrců. Na každou z projekcí je jednotné vstupné 90 Kč. Festival doporučujeme mimo jiné proto, že německou filmovou tvorbu v našich kinech moc často nevídáme, přestože je velmi propracovaná a neotřelá. Stojí za to se s ní seznámit!

Gaudeamus Alkotour – středa
Pravděpodobně nejopilejší studentská party zimního semestru je Gaudeamus Alkotour, která vypukne ve středu v Incheba Areně. Mezi sebou se utkají Univerzita Karlova, Česká zemědělská univerzita, České vysoké učení technické, VŠ ekonomická a VŠ chemicko-technologická. Studenti si mohou koupit lístek online a rovnou se zapsat do jednoho z univerzitních týmů. Ke kopání panáků budou hrát slovenští SKA šílenci Polemic, DJRockstar, DJ Zed a DJane Battle Lady, která je alkotouří stálicí. Takže i bez alkoholu můžete zapařit.


The Umbilical Brothers – středa
Na komediální show australského dua The Umbilical Brothers 'Speedmouse' vás bude úděsně bolet bránice! Duo, které se svými pantomimicko-zvukovo-mluvenými představeními objíždí svět a účinkovalo dokonce i v prestižních talk show Davida Lettermana nebo Larryho Kinda poprvé přijede do Prahy! Konkrétně do Velkého sálu Lucerny. Často ve svých performancích spolupracují přímo s diváky a tahají je do děje, takže jestli se posadíte na přední místa, určitě si užijete čtvrthodinku slávy, ale hlavně neskutečné srandy! 


%C4%8Dl%C3%A1nky2/UMBILICAL.jpg

Signal - Prague Light festival – čtvrtek až neděle
Taková záležitost v Praze ještě nikdy nebyla. První festival na čtyři dny ovlivní chod našeho hlavního města, protože venkovní světelné instalace budou rozmístěny po celém centru. Když se se setměním vydáte do Prahy, budete zírat! Festival totiž slibuje předvést to nejlepší domácí i světové audiovizuální umělecké tvorby, zároveň zve na různorodé workshopy nebo noční plavby za světlem po Vltavě. Hodně zajímavým se jeví workshop Světelného Grafitti s pražskou street artovou umělkyní Sany na náměstí Jana Palacha, který bude probíhat každý den festivalu v půl desáté večer. Svoje graffiti budete tvořit obyčejnými barevnými i fosforeskujícími sprayi na fólie. To si nenechte ujít, minimálně jako podívanou! 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!