Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Všichni tam musíme... na Designblok!

kultura | 10. 10. 2013

%C4%8Dl%C3%A1nky2/andrea.jpgLetošní Designblok  je už patnáctý v řadě. Je zase o něco větší, zase v nových prostorách a nabízí tak milovníkům designu spoustu lákadel rozprostřených takřka po celé Praze. Obejít všechny akce není v lidských silách, tak možná uvítáte následujících pět tipů od Andrey Hylmarové, známé koučky interiérového designu.

Doporučujeme sledovat její blog.

1. Hlavní studia Designbloku aneb kde toho najdete nejvíc
Nejvíce pozornosti tradičně směřuje na tři hlavní studia. 

Superstudio  je letos umístěno do skvělých industriálních a teprve nedávno před developery zachráněných funkcionalistických  prostor  Nákladového nádraží Žižkov. Najdete tu velmi povedené prezentace nábytku, svítidel, bytových doplňků, ale také instalace hlavních českých uměleckých škol. Prozkoumejte určitě stánek Heineken, který představuje novou aluminiovou láhev Club bottle zářící pod UV světlem a nenechte si ujít ani přehlídku toho nejlepšího ze současné produkce Ikey či předních českých výrobců nábytku jako třeba Situs.

[album/News_Model_News/455/l1080977.jpg]


Openstudio Kafkův dům, přezdívané též jako laboratoř současného designu, najdete v centru Prahy na náměstí Franze Kafky. K vidění zde jsou prezentace designérů, designérských studií, škol i vizionářské projekty světových značek. Těšit se můžete na šperky, módu, designérské prototypy, koncepty a vizionářské studie. Nápaditý je třeba Designblok s hvězdičkou*,  projekt několika art directorů, textařů a accountů komunikační agentury Kaspen/Jung von Matt, kteří se nechali inspirovat jedním z největších nepřítelů jejich reklamních konceptů.V prostorách Openstudia naleznete i dětský koutek a expozici Designblok Talent Card představující naděje českého designu jako Lukáš Spilka nebo studio deForm.

album/News_Model_News/455/kafkYSv_dYSm_l1070473.jpg


Art House Colloredo-Mansfeldský palác se nachází jen o kousek dál, v těsné blízkosti Karlova mostu. V nádherném barokním paláci jsou koncentrovány výstavy současného českého a zahraničního uměleckého designu. Kromě hlavních hvězd letošního Designbloku jako jsou Francouzka Matali Crasset a holandští designéři Kiki van Eijk & Joost van Bleiswijk tu vystavují i hvězdy domácí designové scény počínaje Rony Pleslem či Evou Eisler přes asi nejznámější domácí studia Olgoj Chorchoj, Křehký nebo Qubus až po úspěšné firmy Preciosa Lighting nebo Brokis. Tohle je pro náročné!

2. Vinohradský pavilón v novém 
V pátek se veřejnosti otevře zrekonstruovaný Vinohradský pavilón, který bude nově plný skvělého současného nábytkového designu. Pod secesní fasádou naleznete otevřený stylově čistý prostor s obchody řady světových i českých značek. Svoje nové showroomy tu otevřou třeba Stockist nebo Lugi.

album/News_Model_News/455/designblok_dpfw_2013_vizual_210x297.jpg3. Pro milovníky módy
Jestli jste se během září ještě nenabažili módy během všech fashion weeků či weekendů, pak byste měli zaměřit pozornost na přehlídky v kostele sv. Šimona a Judy, kde se nachází přehlídková stage Designblok Premier Fashion Weeku. Módní přehlídky nejlepších českých, ale i mnoha skvělých zahraničních módních tvůrců začínají ve středu a vyvrcholí v neděli na Premier Gala přehlídkou holandských hvězd A.F. Vandevorst

4. Art Talk a Fashion Talk
V Openstudiu budete mít v pátek od 11 hodin jedinečnou šanci setkat se s hlavními hvězdami letošního Designbloku. Hans van Bentem, Matali Crasset, Vika Mitrichenko a nakonec i s A.F. Vandevorst; ti všichni budou během veřejné moderované diskuse hovořit o podobách i výzvách současného designu.

5. Kdo chce na party...
..nebude se tento týden nudit. Nabídka všemožných koktejlů a večírků pořádaných po celé Praze je skutečně pestrá a jejich aktuální denní přehled najdete na webu nebo v brožuře, která je k dostání ve všech hlavních studiích Designbloku. Spousta akcí je pouze na pozvánky, ale kdo chce psa bít...

Tak ať je váš týden plný krásy!

beecka.jpgTipy CityBee:
V pátek se konají dvě akce:

11:00 Fashion Talk v kavárně Openstudia
13:00 Art Talk v kavárně Openstudia

A víte, kde si o designu nejlépe poklábosíte? V Designblok Meetingpoint v baru 360°.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!