Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

​5 nejvíc božích party, který byste v říjnu neměli vynechat

kultura | 1. 10. 2013

Musim přiznat, že tenhle měsíc jsem problém s výběrem nejlepších párty rozhodně neměla – spíš je mi líto, že se toho sem nevejde víc. Pražská hudební scéna teď neskutečně kvete, vznikaj nový místa a skvělý projekty, a já jsem z toho celá ňáká naměkko. Takže pozor, jdem na ty nejlepší z nejlepších!

Autor:

BOHEMIAN LIKE YOU: Au Revoir Simone + LUNO (MeetFactory, 1. 10.)
Projekt Bohemian Like You nám ve svý základně MeetFactory servíruje každou chvíli naprosto boží hudební lahůdky. Musim říct, že z programu, kterej pro nás nachystali do konce roku, jsem se málem rozbrečela štěstím, ale ne tak zhurta… Začátek měsíce nám tady rozsvítí holčičí dream-popový trio Au Revoir Simone, který představí zcela čerstvou desku Move in Spectrums. Jestli jste hotoví z kapel jako M83 nebo třeba Beach House, určitě doražte i na tenhle večírek. Spolu s holkama vystoupí i čeští psychedelici LUNO v čele s Emou Brabcovou.

Sleduj akce v Meet Factory, přidej si ji mezi své oblíbené.

 


Radio 1 Electro Swing River (Café NONA, 11. 10.)
Asi je pravda, že ty nejvíc nahajpovaný časy má už electro swing za sebou. Jenže když večírek v tomhle duchu dělá Radio 1 a navíc v lu-xus-ním prostředí výborný kavárny NONA, byl by velkej fail nedorazit! Elegantní tady rozhodně nebude jen hudební produkce – čeká na vás totiž třeba taky červenej koberec, taneční a módní workshopy v duchu let dvacátejch a hodně dalších překvápek. Vaše boky v tančírně rozhejbe třeba legendární sedmdesátník Karel Ctibor, klasik Radia 1 DJ Mackie Messer a hodně dalších. Swing your ass like there is no tomorrow!

%C4%8Dl%C3%A1nky2/Radio1_Swing.jpg


Freestyle Weekend (Náplavka Rašínova nábřeží, 12. – 13. října)
Už jsme tady dlouho neměli nic boardovýho – a teď obnovíme tradici v docela megalomanskym stylu. Přímo mezi Železničním a Palackýho mostem totiž v půlce října tradičně vyroste monstrózní snowpark s tunama sněhu, na kterym si po registraci můžete zajezdit klidně i vy. Hřebem akce bude každopádně contest profíků včetně Romana Dlauhýho, Petra Horáka a dalších top riderů. Jen pár set metrů od snow parku pak v klubu P.M. proběhne i nadupaná aftroška, na který bude už tradičně diktovat třeba Akvamen nebo Nobodylisten. Lepší trénink na zimu pohledáte jen stěží!

%C4%8Dl%C3%A1nky2/Freestyle_Weekend.jpg


NEONE Closing Party – Daedelus + Foolk (Neone, 20. 10.)
Pražskej label Lunchmeat dělá v naší metropoli hodně chvályhodnejch věcí včetně vlastního božího festivalu, kam se mu daří tahat takový jména, že mi hlava nebere. Teď to ale tohle studio posunulo ještě o level vejš a na měsíc otevřelo vlastní pop-up klub NEONE, přímo na Bubenský. Všechny akce tam zatim byly moc nádherný, ale to nejlepší přijde až na zavíračku, kterou odpálí americkej producent a hvězda labelu Brainfeeder v jednom Daedelus. Poslední šance vidět tohle jedinečný místo!


%C4%8Dl%C3%A1nky2/Roxy_21.jpg

BE 21 (21. – 27. 10., ROXY)
Kdyby byl klub Roxy člověk a žil v Americe, letos by se konečně mohl pořádně nakalit. Ha – ha. No, chci tim zkrátka říct, že tenhle kultovní barák slaví letos dvacet jedna – a popřát mu během několika dní přijde na tři stage velká kupa muzikantů a dalších umělců. Ve středu to budou domácí, třeba pražskej oblíbenec Bonusek, synth-popová parta Make My Heart Explode, věčně ztrápenej Niceland nebo experimentální Ostraváci Sothein. Tento den je vstup zadarmiko a v chill-out zóně se na vás chystaj i doprovodný výstavy. Narozky jak maj bejt!

Sleduj akce v Roxy, přidej si klub mezi své oblíbené.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!