Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

5 nejlepších letních festivalů, kde vám všechno kromě hudby bude jedno!

zábava | 9. 7. 2013

Protože okurková sezóna se tohle léto tak trochu nevyhne ani pražskejm klubům, přijde mi užitečnější pozvat vás tentokrát na několik fesťáků, kde bude co poslouchat v podstatě nepřetržitě. Některý jsou provařený, jiný zase míň, všechny ale pojí hlavně skvělej line-up plnej dobrý, současný a hlavně elektronický hudby.

Připravila: Mariana Kopecká 

[festak_448.jpg]

Bažant Pohoda 2013 (11. – 13. 7., Trenčín)
I když to není dvakrát vlastenecký, musim říct, že nejlepší hudební akce tohodle léta se podle mě odehraje u našich východních sousedů. Vlastně mám pocit, že Pohoda spolu s Grapem představujou skoro každej rok lepší a hlavně mnohem současnější interprety než všechny český fesťáky dohromady. Tak jim to přejte a přijeďte se podívat do Trenčína. Určitě nevynechejte třeba čím dál rozjetější Kate Nash, nejlepšího šamana elektronický hudby SBTRKT a hlavně, hlavně přijede samotnej Thom Yorke se svým projektem Atoms for Peace – to si prostě nesmí nechat ujít nikdo, ach…

Creepy Teepee (12. – 14. 7., Kutná Hora, areál bývalého pivovaru)
Je dost možný, že o tomhle fesťáku jste doposud neslyšeli, ale v tom případě nejste správný hipsteři, protože přesně pro ně je tahle kutnohorská akce jako dělaná. A tím se Creepy Teepee rozhodně neposmívám, protože hipsterská hudba je převážně boží. Glam rock, synthpop, indíčko, vobčas trochu psychedeliky a tak, znáte to. Letos se můžete těšit třeba na producenta Pictureplane, ulítlýho poprockovýho amíka Bobby Conna anebo na postupunkovou formaci z Novýho Zélandu DIE!DIE!DIE!

Colours of Ostrava (18.7. – 21.7., Ostrava, Dolní oblast Vítkovice)
Jednoznačně nejnabitější program v Česku nabídne letos zase ta Ostrava. Už podruhý se tak stane v industriálním areálu Vítkovic, kterej dobrý hudbě prostě sluší. Tenhle fesťák si hodně potrpí i na supr doprovodný akce jako workshopy, divadlo a ták, ale to bychom tu byli půl dne, takže pojďme na nejlepší interprety: Přijedou hlavně Sigur Rós, islandská láska mnoha z nás, potom taky jazzovej popíkář Jamie Cullum, nejlepší současní indíčkáři The xx anebo mysteriózní elektronická událost posledních let, švédský duo The Knife. Třeba sourozenci zahrajou i tohle!

Let it Roll (2. – 3. 8., Benešov)
LIR je mezi mnohejma tak trochu legendární akce, kterou není třeba zas tak představovat. I když hodně z nás už drumík a styly jemu podobný opustilo, já se na tenhle fesťák dycinky ráda podívám. Zatímco na předešlejch akcích si hudbu především vychutnáváte, tady se prostě paří pod systémama každej den až do rána – a to nás baví! Nejlepší bude určitě zase skoro-teenager a princ drum and bassu Netsky, u kterýho prostě v klidu nezůstanete, na paty mu ale určitě bude šlapat i zaručená nizozemská trojka Noisia a taky britskej producent Andy C. Takže děcka, let it roll!

Rock for Churchill (30. – 31.8., Vroutek)
O týhle akci na konci léta se většinou zas tak nemluví, ale je to škoda. I přes svůj nepochopitelnej název totiž tenhle festival nabízí hlavně dobrou elektroniku a mnohý potěší, že i přes kvalitní line-up se nejedná o zas tak masovou záležitost. Trochu klídku na závěr, ne? Ale proč vás sem zvu… Jako headliner tady totiž vystoupí skvělá britská jazz/ hip hopová parta The Herbaliser (!!!) a stejně skvělí drumíkový The Quemists, jedna z nejlepších formací pod hlavičkou mýho oblíbenýho labelu Ninja Tune. Ježiš, to bude supr kalba!

Další letní festivaly najdete
ZDE!

přehled článků

Teď je ta nejvhodnější doba naordinovat si domácí lockdown s komínkem knih, které jste si už dlouho chtěli přečíst... Mrkněte na našich osm knižních tipů.

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nezapomeňte, že aktuálně je možné ven pouze ve dvou (pokud nejste rodina). Nechte se inspirovat podzimními místy v metropoli a okolí, které máme rádi v redakci CityBee.cz.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!