Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Jsme s vámi rok! Co hýbalo Prahou? Náplavka, Krymská i kontejnery...

zábava | 4. 6. 2013

[citybee%281%29.jpg]Přesně před rokem si padesát tisíc z vás rozebralo v ulicích Prahy časopis CityBee. Ten samý den ožily stránky www.citybee.cz a na App Store i na Android Market (nyní Google Play) jste mohli poprvé stáhnout naši mobilní aplikaci. Následujících 365 dní jsme pro vás každý den hledali zajímavé a zábavné akce v Praze (dohromady jich bylo 16.704!!!), objevovali místa, která stojí za to navštívit, a psali o všem novém a netradičním. Jsme šťastní jako blechy, že přes 200.000 Pražanů již hledalo na našich stránkách inspiraci, a slibujeme, že budeme ještě lepší.

Připomeňte si s námi, co během uplynulého roku bylo "v kurzu" a jestli jste náhodou někde nechyběli.

Připravil: tým CityBee.cz

Víme, proč jsou všichni paf z bobulí v čaji
Hned v červnu se Praha ocitla pod kánonádou bobulí v čaji, která se rozsypaly do stanicíc metra, obchodních center i na ulice. Čím nás Bubble Tea tak dostal, jste si mohli přečíst v jednom z našich prvních článků. 

[naplavka.jpg]

Víme, proč všichni paří na náplavce
Alternativní Václavák s mnohem příjemnější, levnější a domáckou atmosférou se stal z náplavky. Pivo a klobása nejlépe s filmem nebo elektro swingem v pozadí se pro mnoho Pražanů staly symbolem odpočinku po práci. Šikovní architekti navíc vymysleli, jak by se naše náplavka mohla ještě vylepšit. Doufáme, že ani ta zatracená povodeň tento rozkvět života u vody nezastaví.

sapa%283%29.jpgJak s námi šéfkuchař prošmejdil pražské viettown SAPU
Obrovskou celebritou se v Praze stala polévka Pho a s ní celá vietnamská komunita. SaSaZu dokonce vysílalo svého kuchaře na pravidelné Pho-tripy do tržnice SAPA. Praha ale začala ujíždět i na dalších typech polévek, které jsme pro vás radši dopředu otestovali.

Víme, proč chlapy moc nebere obsluha dole bez
Zjistili jsme taky, že u chlapů frčí víc prsa než ... jiné části těla. No prostě nikoho moc neohromily slečny obsluhující dole bez zjevivší se najednou v mnoha pražských čtyřkách. Vlastně jsme se na tu pražskou erotiku podívali docela detailně.

Víme, co je to busking a že to není žebrota
Dokud je magistrát nevypráskal, obydleli pražské ulice pouliční umělci. Kromě toho, že jsme zmapovali jejich street-art a graffiti, jsme se shodli na tom, že busking není žebrání!

[busking.jpg]

Nasajte neopakovatelné kouzlo pražských tržnic a blešáků
Ačkoli se v Praze točí těžký a rychlý prachy, šoping mánie se přesunula na bleší trhy a do tržnic se zbožím z druhé ruky a ze starých časů.

Centrum Prahy už není v centru, ale v Krymské. Konečně máme živou ulici!
Ve Vršovicích se začal ustavovat pražský Vatikán v podobě Krymské ulice, kde najdete okolo osmi zajímavých projektů či podniků, ve kterých už brzo začne fugnovat vlastní místní měna. 

[krymsa.jpg]

Nejlepší voskové figuríny světa se utkají v Praze
Do Prahy míří taky dvě armády voskových figurín. Pokud se při cestě ubrání krádeži, utká se tu brzy domobrana anglické Madame Tussauds s pěšáky franouzského muzea Grévin.

chrest%281%29.jpgChřest to dokázal - první cool zelenina znovu na scéně
Jestli už vám chřest kouká z uší, z nosu a máte ho na šťopkách místo očí, není se čemu divit. Chřest prožil boom a několik desítek pražských gastrorájů ho na čas zařadilo do svých jídelníčků. 

Proč je v noci všechno lepší? Tři důvody, proč nejít spát
Celkem třikrát jsme měli v těchto týdnech probdít noc, abychom lépe poznali Prahu. Zaplnili jsme čítarny při Noci literatury, také pražské kostely, bohužel zábavné fronty do muzeí se odložily z 8. 6. zatím na neurčito.

Ne všechny kontejnery na Letné jsou na tříděný odpad!
Odpadků se většinou štítíme, kontejnery sloužící kultuře ale byly dokonale čisté. Kromě kontejnerové akce, která skončila na mnoha místech minulý týden, se teď můžeme těšit na kulturní kavárnu Containall v místě bývalého Stalinova rejdiště.  

[4d.jpg]

4D kino už také v Praze: Užijte si trochu té reality
Asi každý z vás už někdy vyrazil do kina s příšerkou. Ani teď už si nemůžete moc vybírat, protože do Prahy dorazilo 4D kino. Nikdy nevíte, kdy na vás v sále něco vybafne... 

Vaše CityBee
citybee.jpg

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!