Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Nejlepší kalby června: Oslavte příchod rádoby léta pětkrát jinak!

zábava | 11. 6. 2013

Tentokrát vás kromě třech božích koncertů potěšim i dvěma outdoor akcema – už je na čase!!

Připravuje:

Luno (13.6., Rock Café)
Začneme hezky česky a taky trochu psychedelicky (bubu). Možná si ze svejch teenagerskejch let taky pamatujete na naši kotlinu poměrně výjimečnou kapelu Khoiba, která hrála elektroniku v angličtině a přitom to neznělo srandovně. Tak jejich zpěvačka Ema Brabcová to před třema rukama dala dohromady s novou partu a vznikl projekt LUNO, kterej zní snad ještě líp. Po dvou deskách a krátký odmlce se tahle formace vrací na scénu a všichni to můžem celý šťastný oslavit už za pár v Rock Café.

 

Elekce  (14.6., MeetFactory)
Nerada bych se opakovala, ale na elektroniku do Meetu vás prostě musim pozvat ještě jednou. Proběhne tady tak trochu jinej fesťák, než na jakej jste zvyklý, a to první festival český elektronický hudby. Dva dny, tři scény, a bezmála 40 interpretů. Živě zahraje třeba IDM parta Addict, nebo boží pražská záležitost Girls on Drugs. Z DJs se ukáže třeba Mr. Moustache nebo skoro-rezidenti POXXOXO. K tomu se na workshopech můžete i vy přiučit něco z DJingu nebo VJingu nebo ze spousty dalších věcí, který se nejen kolem elektroniky motaj. A prosimvás, fakt už v noci přes ty koleje nelezte ☺

Swing na lodi Tajemství (15.6., Rašínovo nábřeží)
Když to dají Radio 1 a Náplavka dohromady, nic špatnýho vzniknout nemůže. Ve stylovou swingovou tančírnu se v půlce června na pár hodin promění legendární loď bratří Formanů. Hrát se bude tradiční jazz, swing, tango… A nakonec trochu přitvrdíme a přidáme trochu těch elektronickejch beatů. Teda spíš než my je přidá DJ Mackie Messer a slovenskej Swing Thing. Dress code velí přijít v něčem swingovym – anebo námořnickym, tak nekažte legrandu. Stylovější vítání léta v Praze těžko pohledat.

clanky/swing-na-lodi-tajemstvi.jpg

Freeride.cz Summer Night (15.6., Roxy)
Že už vám ti vyštajlovaní skejťáci, vypiplaný roštěnky, cool videa a párty proložený litrama jégra chyběli, co? …No mně taky. Takže jupí, v Roxy se chystá tradiční přivítání léta s Freeride.cz. Oukej, uznávám, že hlavní hvězda večera Prague Conspiracy už jsou vohraný jak stará deska… Ale zase se budou promítat Red Bull letní párty videa a surfový videa, proběhne Vans přehlídka (aj lajk) a zahrajou DJs Robot, N’Zym, Nimand a ták. Když se kouknu z vokna, tak sice nevim, co se dá vítat, ale tak každá příležitost ke kalbě dobrá, žejo.

summer-night.jpg

United Islands (20. – 22.6., pravděpodobně Ladronka)
Stejně jako každej rok mě i letos překvapuje, jak skvělou akci s ještě skvělejší dramaturgií dokáže Praha přímo ve svym centru a zadarmo uspořádat. Letos ale čumim obzvlášť, protože tolik božích interpretů u nás normálně nezahraje snad za celej rok. Vlastně ani nevim, kde začít. Možná indie senzací minulýho roku Princess Chelsea, anebo kouzelnym IDM projektem Sun Glitters. Dál můžete vidět třeba britskej housík v podání Ed Leeho, anebo dánský opilý námořníky Dánjal. I česká scéna je zastoupená hezky pěkně – od Psích vojáků přes Floexe až po nejhustšího rapera v Práglu Kapitána Dema. Kvůli povodním se letošní ročník odehraje pravděpodobně na Ladronce.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!