Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Moje Praha? To jsou vzpomínky, porodnice a domov," říká David Prachař

kultura | 22. 4. 2013

Kabaret Shakespeare je nová insenace studia DAMÚZA, jejíž premiéra se odehraje 24. a 25. dubna v Teatru NoD. Je inspirovaná Shakespearovskými sonety a podílí se na na ní trio Lucie Trmíková,  Jan Nebeský a David Prachař. A právě posledně jmenovaného jsme ulovili pro náš tradiční rozhovor o Praze. David Prachař se - obrazně řečeno - celý život z Prahy nehnul. Narodil se tady a zároveň tady žije. Konkrétně na Vinohradech, odkud jezdí na Prahu 1, kde v rámci svojí profese nejčastěji pracuje. 

[prachar-1.png]

Kam se v Praze chodíte dobře najíst?
K Donu Číčovi v Legerově ulici.

prachar.jpgKam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
Netančím, ale mám rád Gröbovku.

Kde se v Praze procházíte?
Všude, nejezdím tramvají ani metrem, kam můžu, tam dojdu pěšky.

Kde to v Praze nemusíte?
Nemám rád industriální okraj Prahy, zvlášť východní.


Ve kterém městě byste chtěla žít, když ne v Praze?
V Barceloně.

Praze chybí…
Čistota a obyvatelé nepoužívají mýdlo.

Nejhezčí výhled na Prahu je…
Z budovy Reiffeisenbank na Praze 4 (25. patro).

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
Na Maroldovo panorama do holešovického Výstaviště. 

Jaké tři vlastnosti má Vaše Praha?
Domov, vzpomínky a porodnice.


[prachar-2.jpg]

přehled článků

V květnu si zdarma prohlédnete více než 70 běžně nepřístupných budov, po setmění nahlédnete do kostelů, vezmeme vás na hudební festival i velkolepý ohňostroj, designové trhy, zadarmo do kina, poradíme vám, kam můžete bezplatně vyrazit s dětmi. Ale nejen to!

Duben byl měsícem splněných šéfkuchařských snů. Jan Punčochář otevřel restauraci U Matěje, podnik Bockem Ondřeje Kynčla se bude otvírat co nevidět a Neapol na vás dýchne v nově otevřené Manú Praga, které vládne vařečka Emanuela Ridiho. Ale nejen jídlem člověk jest živ...

V metropoli najdete únikové hry velmi dobré, průměrné, ale bohužel i špatné. První únikovka otevřela v Praze přibližně před dvěma lety. Dnes najdete ve městě více než 100 únikových her. Vybrali jsme ty nejzajímavější.