Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Moje Praha je temná a líná, ale krásná," říká Monika Načeva

kultura | 29. 3. 2013

Monika Načeva je svérázná herečka a zpěvačka. Dvakrát ji nevzali na DAMU, přesto se prosadila v divadle. Teď se rozhodla, že své nové album, které připravuje s anglickým kytaristou Justinem Lavashem, nevydá v hudebním vydavatelství, pro které je její hudba moc komplikovaná, ale pomocí svých fanoušků. Ti můžou ještě 27 dní přispět na Hithit.cz (portálu se zajímavými projekty). Pokud se vybere dostatek financí, připravte se 14. května do NoDu na křest alba. Ještě předtím nám Monika představila svoji Prahu, ve které žila 19 let, než se přestěhovala do přírody, a v níž tráví pracovně pořád spoustu času.

Foto: naceva.eu
Video: youtube.com

 

naceva.jpg
Monika Načeva a Justin Lavash


Kam se v Praze chodíte dobře najíst?

Když jsem sama, tak do jídelen s indickým jídlem. Pokud jdu na veceři s někým, mám nejraději vegetariánskou restauraci Lehká hlava nebo Malý Buddha.

Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
Tyto tři činnosti mám spojené se svojí prací a ještě se super koncerty, které většinou najdu v Akropoli, Crossu, Lucerně Music Baru. Má nejoblíbenější hospoda je Hospůdka Na hradbách na Vyšehradě a z barů  Final.

Kde se v Praze procházíte?
Jelikož bydlím v přírodě, tak v Praze mám ráda Staré Město, Vyšehrad a hlavně Náplavku z obou stran Vltavy.

Kde to v Praze nemusíte?
Ve všech nákupních centrech a na velkých křižovatkách.

Ve kterém městě byste chtěla žít, když ne v Praze?
V naší republice je spousta krásných měst, například Český Krumlov. Já ale dávám přednost žití v přírodě.

Praze chybí…
Cyklostezky.

Nejhezčí výhled na Prahu je…
Ze Štefánikova mostu, když po něm jedu tramvají.

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
Z letiště na piknik do letohrádku Hvězda.

Jaké tři vlastnosti má Vaše Praha?
Temná, krásná, líná. 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!