Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

TOP akce týdne: BIOdeprese a zelený žal, degustace, fireshow i food festival

doporučujeme | 1. 4. 2019

Je před námi krásné období kvetoucích stromů, rostoucí trávy a rodících se mláďátek. Na svět přicházejí kůzlátka, kuřátka i kůrovčátka. Pokud poslední dobou trpíte smutkem, bezmocí a strachem, je to možná tím, že vás trápí BIOdeprese. Osud planety vám není lhostejný, a to je dobře! Následný výběr akcí můžete brát jako návod, jak svým dílem pomoci k její záchraně.

clanky5/kurovec.jpg

BIOdeprese

Trápí vás vztek, smutek, bezmoc, strach, ztráta smyslu či pocit viny? Tak zřejmě trpíte environmentálním žalem a ekologickou úzkostí. Pokud přežijete tento týden, můžete v sobotu Uklidit Česko! (Samozejmě nemusíte čekat až na víkend.)

 

Environmentální žal a jak s ním naložit

Skautský institut na Staromáku

01.04. 19:00clanky5/enviro.jpg

Kde zapít žal (i ten environmentální)

Možností, jak smutek překonat, se nabízí několik. Tou nejrychlejší a nejpříjemnější je žal utopit v alkoholu. Pravda, je to cesta poněkud jednosměrná a pocit uspokojení je jen dočasný.

 

Vítání nového pivovaru

Sou100 Žižkov

01.04. 10:00


Kde proti žalu aktivně bojovat

Náročnější variantou je proti environmentálnímu žalu aktivně bojovat. Začít můžete v malém. Třeba tím, že se naučite minimalizovat počet svých osobních věcí. Neuvěříte, jak málo vlastně k spokojenému životu stačí. Svých přebytků se můžete zbavit třeba na blešáku.

 

Bleší trh na Nákladovém nádraží Žižkov

Terminál Žižkov

05.04. - 07.04.
clanky5/blesak.jpg


Kde se na všechno vybodnout

Další možností je proti BIOdepresi bojovat pěkně z gruntu. Vykašlat se na dosavadní pohodlný způsob života a začít podnikat na vlastní pěst třeba v nějaké eko-oblasti.clanky5/ovce.jpg

Jen tak se pobavit a najíst

Ale při boji za lepší svět nesmíme zapomínat ani na sebe a jít se pobavit na vzduch (dokud nějaký je) a dát si něco dobrého do žaludku (dokud je ještě co). 


 

Garden Food Festival

Invalidovna

04.04. - 06.04.clanky5/karlin.jpg

přehled článků

V dubnu si zdarma zahrajete Prahaton, nadlábnete se na Street Food festivalu nebo si podle dobrého křesťanského vychování upálíte nějakou tu čarodějnici. Ale nejen to!

Vezmeme vás na místa, kde jste ještě zaručeně nebyli. Poradíme vám, kde si dát ta nejlepší křidýlka, kde najdete automatizovanou kantýnu nebo kde oslavit narozeniny vašeho psa.

V metropoli najdete únikové hry velmi dobré, průměrné, ale bohužel i špatné. První únikovka otevřela v Praze přibližně před dvěma lety. Dnes najdete ve městě více než 100 únikových her. Vybrali jsme ty nejzajímavější.