Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

TOP akce týdne: BIOdeprese a zelený žal, degustace, fireshow i food festival

doporučujeme | 1. 4. 2019

Je před námi krásné období kvetoucích stromů, rostoucí trávy a rodících se mláďátek. Na svět přicházejí kůzlátka, kuřátka i kůrovčátka. Pokud poslední dobou trpíte smutkem, bezmocí a strachem, je to možná tím, že vás trápí BIOdeprese. Osud planety vám není lhostejný, a to je dobře! Následný výběr akcí můžete brát jako návod, jak svým dílem pomoci k její záchraně.

clanky5/kurovec.jpg

BIOdeprese

Trápí vás vztek, smutek, bezmoc, strach, ztráta smyslu či pocit viny? Tak zřejmě trpíte environmentálním žalem a ekologickou úzkostí. Pokud přežijete tento týden, můžete v sobotu Uklidit Česko! (Samozejmě nemusíte čekat až na víkend.)

 

Environmentální žal a jak s ním naložit

Skautský institut na Staromáku

01.04. 19:00clanky5/enviro.jpg

Kde zapít žal (i ten environmentální)

Možností, jak smutek překonat, se nabízí několik. Tou nejrychlejší a nejpříjemnější je žal utopit v alkoholu. Pravda, je to cesta poněkud jednosměrná a pocit uspokojení je jen dočasný.

 

Vítání nového pivovaru

Sou100 Žižkov

01.04. 10:00


Kde proti žalu aktivně bojovat

Náročnější variantou je proti environmentálnímu žalu aktivně bojovat. Začít můžete v malém. Třeba tím, že se naučite minimalizovat počet svých osobních věcí. Neuvěříte, jak málo vlastně k spokojenému životu stačí. Svých přebytků se můžete zbavit třeba na blešáku.

 

Bleší trh na Nákladovém nádraží Žižkov

Terminál Žižkov

05.04. - 07.04.
clanky5/blesak.jpg


Kde se na všechno vybodnout

Další možností je proti BIOdepresi bojovat pěkně z gruntu. Vykašlat se na dosavadní pohodlný způsob života a začít podnikat na vlastní pěst třeba v nějaké eko-oblasti.clanky5/ovce.jpg

Jen tak se pobavit a najíst

Ale při boji za lepší svět nesmíme zapomínat ani na sebe a jít se pobavit na vzduch (dokud nějaký je) a dát si něco dobrého do žaludku (dokud je ještě co). 


 

Garden Food Festival

Invalidovna

04.04. - 06.04.clanky5/karlin.jpg

přehled článků

Připravte se na Dušičky, Halloween i Movember. Pak vám poradíme, kam zajít na svatomartinskou husu a kde oslavit 30 let svobody. A né-sé-m vám novinu, že na konci měsíce naplno vypukne vánoční šílenství.

13 nových možností, kde se v Praze najíst, pobavit či zasportovat. Nové bistro vyrostlo přímo pod petřínskou rozhlednou, k lepšímu se mění holešovická tržnice, Žižkov má dům plný radosti a sladkou tečku si vychutnáte ve staronové cukrárně Ollies...

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...