Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Tipy týdne: Bruslení pod nebem a Anděl Páně 2 v kinech

doporučujeme | 27. 11. 2016

Do Štedrého dne zbývá necelý měsíc a do Mikuláše jen pár dní. Není se tedy čemu divit, že v kinech narazíme na anděly a čerty a venku si zase velice snadno narazíme kostrč. To ale nevadí, hlavně že se konečně zase bude brusit! A nejen to, nový týden bude plný super akcí.

FotorCreated-andelpane.jpg

Pondělí

V pondělí do pražských kin udeří jamajský blesk. Usain Bolt tudy prosviští takovou rychlostí, že možná ani nestihnete schroupat svůj popcorn. Má devět zlatých olympijských medailí z Pekingu, Londýna a Ria de Janeira a teď i vlastní film, který je jen a jen o něm. 

 

I Am Bolt - Premiéra

Aerofilms

28.11. 15:00

Žižkovská klinika slaví dva roky. Servírovat na své párty bude speciální narozeninové menu Lidové kuchyně, divadélko Jak skřítci přivolali sníh, koncert Jaroslava Hutky i debatu o městech, ve kterých bydlíme.

 

2. narozeniny Kliniky

Klinika

28.11. - 02.12.

Středa

Ve středu budou v Aeru lítat vzduchem fórky stand-up komiků z Underground Comedy. Tuhle pořádně ostrou show klidně můžete ještě přiostřit. Stačí, když těmhle vtipálkům napíšete, na jaké téma mají dělat fóry. Budou skákat, jak vy pískáte.

 

Stand-Up Comedy: Přiostři to!

Kino Aero

30.11. 20:00

Polská zpěvačka Brodka učarovala divákům v polské verzi Superstar, i návštěvníkům fesťáků Colours of Ostrava a United Islands. Teď se chystá očarovat i Chapeau Rouge. Jen místo kouzelnické hůlky použije synthpop s gotickým nádechem.

 

Brodka (PL)

Chapeau Rouge

30.11. 19:00


Čtvrtek

Šup do sklepa pro brusle. Před Arkádami Pankrác zamrzl rybník (nebo prostě nějaká jiná pořádně velká louže), a už tu čekají na vaše piruety, salchowy a držkopády. Vstup na lední plochu je za 50 korun, půjčení bruslí za 80 korun.

 

Ledové kluziště

OC Arkády Pankrác

24.11. - 28.02.


 

Na Vinohradech se otevírá nové kreativní centrum únikových her pro malé i velké. Žhavit mozkové závity a nechat tělem proudit adrenalin tu můžete hned ve třech únikovkách. Kdo má strach, že mu selžou nervy nebo mu službu vypoví mozek, může místo únikovek vyzkoušet multifunkční kreativní prostor s kavárnou.

 

Otevíráme Imaginatorium

Imaginatorium

01.12. - 02.12.

Festival polského filmu a kultury slaví 3 roky. Oslava to proto nebude jednodenní, ale hned čtyřdenní. Kromě svěžích celovečerních filmových kousků z nejnovější polské produkce se těšte i na nedělní filmový brunch nebo polskou dýdžejku. Filmové zážitky zapijte polskými drinky a zajezte těmi nejvybranějšími polskými delikatesami.

 

Bardzo fajný festival 2016

Bio Oko

01.12. - 04.12.

Zatímco v Oku se bude mluvit polsky, v Lucerně to bude pěkná Itálie. Hádat a handrkovat se tu spolu budou ty nejlepší italské filmy. „Naprostí cizinci“ budou křičet na "Šíleně šťastná", až vás z toho budou bolet "Uši".

 

Italský festival

Kino Lucerna

01.12. - 06.12.

P.S.: Ve čtvrtek taky vychází nový CityBeekend - tipy na nejzajímavější akce o víkendu v metropoli a nově i CityBeekend pro děti. Jestli je chcete dostat do mailu, zaregistrujte se. Je to samozřejmě grátis. ;-)

Pátek

V Holešovicích to žije! Továrna, Vnitroblock a Mint market to na tři dny dají dohromady a nabídnou vám vánoční trhy okořeněné workshopy hudbou, jídlem, ale třeba i soutěží ve skákání gumy nebo přednáškami.

Na noční procházku po zoo se můžete vydat každý prosincový pátek i sobotu. Prohlídku od pěti přizpůsobí průvodce dětem, ta od 17:30 pak bude pro dospěláky. Přijďte mrknout na zvířátka a nasát atmosféru Vánoc. O víkendu tu rozsvítili stromeček.

 

Večerní prohlídky s průvodcem

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

02.12. 17:30

Novinky v kinech:

Čím větší zima, tím víc kina třeba! Holkám doporučujeme příběh o lásce (k tangu) s názvem Naše poslední tango nebo romanťák Kameny bolesti. Kluky čeká alkoholik, děvkař a zloděj Billy Bob Thornton ve filmu Santa je pořád úchyl a všechny děti (i ty hodně odrostlé) určitě potěší pohádka Anděl Páně 2.Divadelní premiéry:

Hranice mezi životem a divadlem zmizí v inscenaci Já v žádném případě netvrdím, že jsem Bůh, a zase se objeví ve hře Chvála bláznovství, jejímž trefným heslem je "Kdo říká, že není magor, neříká pravdu." Trochu klasiky v závěru týdne pak nabídne premiéra Shakespearova Snu noci svatojánské. 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!