Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

CityBeekend: Kde si v Praze užít první adventní víkend

doporučujeme | 24. 11. 2016

Vánoce jsou tady! Tedy skoro… Začíná advent, čehož si všímavý návštěvník obchodů všiml už na konci září. Nicméně o tomto víkendu, ať se vydáte z domova jakýmkoli směrem, do 10 minut narazíte na adventní trh. Tady je jejich soupiska

clanky4/FotorCreatedVanoce.jpg

Také pravidelný sobotní market v holešovické tržnici se rozrostl na třídenní akci. Na Prague Fashion Marketu koupíte… krom křečka snad cokoli.

 

MINT: Prague Fashion Market 17

MINT market

25.11. - 27.11.


 

A na třetí vícedenní akci zveme na komentovanou prohlídku pěti nadesignovaných bytů v Pařížské ulici. Cena odpovídá lokaci (780 Kč), ale ke vstupence dostanete i šampaňské.

 

SQUAT iD23

SQUAT iD23

24.11. - 22.12.

clanky4/squat.jpg
V tomto apartmánu v Pařížské prý bydlí modelka Barbara a podnikatel Phillip.
 

KAM v PÁTEK VEČER

Odpoledne zajděte na Hrad, začínají tam vánoční trhy. Cestou zpátky bacha, aby vám v rámech nepípal cínový vojáček. Pokud vás lákají dálky, přijďte si poslechnout tipy a triky, jak cestovat s poloprázdnou kapsou. Už ve středu začal Famufest, soutěžní přehlídka tvorby studentů FAMU, k vidění až do neděle třeba v letenském Bio Oko. A kam na drink? Zkuste nově otevřený bar B24 vedle náměstí Míru.

clanky4/FotorCreatedb24.jpg

KAM v SOBOTU

Vdavekchtivé dámy zveme do hotelu International v Dejvicích na největší podzimní svatební veletrh. Hladové pány pro změnu do Stromovky, kde se budou podávat jitrnice, tlačenka nebo zabíjačkový guláš. Pokud vám tlačenka v žaludku stačit nebude, můžete se vydat na Staromák na každoroční rozsvícení vánočního stromu (poprvé v 17:30, potom vždy po hodině). A nebo běžte bruslit - venkovní kluziště sice zatím nejsou v provozu, ale už jste někdy bruslili v hotelu?

clanky4/aktualita_single_1158_Michal_Sula_Protesty_proti_navsteve_cinskeho_prezidenta.jpg
Vítězný snímek letošního ročníku Czech Press Photo pořídil Michal Šula při návštěvě čínského prezidenta v Praze.

KAM v NEDĚLI

V neděli by se podle rosniček mělo začít ochlazovat, takže festival polévek přijde vhod. Zahřejete se určitě taky v galeriích, kde tento týden začala přehlídka těch nejlepších novinářských fotek Czech Press Photo a o několik metrů dál můžete naposledy a navíc zadarmo zajít na výstavu Davida “růžový tank” Černého. A ve večerních hodinách usedněte k těm internetům, protože se spustí rezervace na prohlídku unikátních míst pražského podzemí. (O akci jsme už psali.) 

news

►Svařené pivo: Prasárna? Určitě. Ale děsně dobrá!

►Aukční salon výtvarníků: Kupte si obraz, pomůžete dobré věci

►Nové bary, restaurace, obchody i posilovny na pražské scéně

►Na den pod zem. Unikátní akce otevře podzemní prostory Prahy

víkend  

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!