Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
17
listopadu

Korzo Národní: 30 let svobody

Díky, že můžem - Korzo Národní

zpět na výpis akcí
 

17. listopadu už pošesté chceme říct nejen na Národní třídě své "Díky, že můžem!" A vy můžete s námi!

Datum:17. 11. 19
Cena:Zdarma
Čas:09:00 - 22:00
Kategorie: kultura|koncerty, hudba zábava| zábava - ostatní,

Letos uplyne 30 let od sametové revoluce - ode dne, kdy se věci daly do pohybu a kterému vděčíme za to, že dnes žijeme v demokratické společnosti. 17. listopadu tak už pošesté chceme říct nejen na Národní třídě své "Díky, že můžem!" A vy můžete s námi!

Svoboda není samozřejmost a neměli bychom si to přestat připomínat. A třicáté výročí si rozhodně neobvyklou oslavu zaslouží. Velkou pouliční oslavou poděkujeme těm, kteří se před 30 lety nebáli a vybojovali nám svobodu. Stejně tak ale chceme poděkovat i těm, kteří se svobodou umí zodpovědně naložit. Sami jsme revoluci nezažili, ale uvědomujeme si, že díky ní dnes můžeme studovat, cestovat, pracovat a žít, jak chceme. A za to děkujeme!

Na co se na Korzu Národní těšit?

HUDBA | Na několika pódiích zahrají známá jména jako David Koller, Tata Bojs v akustickém provedení, PRAGO UNION (official), Zrní nebo Spirituál kvintet. Speciální místo v programu bude mít státní hymna v podání operní pěvkyně Dagmar Pecková, večer pak zazní i hymna sametové revoluce Modlitba pro Martu, tentokrát v podání Aneta Langerová.

ČTENÍ | V Obýváku Václava Havla letos přivítáme Václava Marhoula, Michaela Kocába, Tomáše Etzlera, Dagmar Havlovou a další.

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM | a debaty

VÝSTAVY | Historická výstava s rozšířenou realitou Střípky revoluce, fotografie dokumentaristů 400ASA nebo humorné Opráski sčeskí historje.

POULIČNÍ PROGRAM A VÝZDOBA | Celá ulice bude vyzdobena vlajkami a prapory. Večer rozsvítí domy Národní třídy
velká světelná instalace Paměť národa: 1989 v režii organizace Paměť národa. Na ulici se objeví také několik výtvarných děl, mezi jejich autory jsou např. Milan Cais nebo Michal Cimala.

Díky, že můžem - Kor...
Tel:
Národní třída
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

13 nových možností, kde se v Praze najíst, pobavit či zasportovat. Nové bistro vyrostlo přímo pod petřínskou rozhlednou, k lepšímu se mění holešovická tržnice, Žižkov má dům plný radosti a sladkou tečku si vychutnáte ve staronové cukrárně Ollies...

Doporučujeme vyzkoušet: