Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
19
července

Alberto Giacometti

Národní galerie

zpět na výpis akcí
 
Tip

Velká letní retrospektiva v českém prostředí poprvé představí dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století Alberta Giacomettiho.

Začátek:19. 07. 19
Konec:01. 12. 19
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie poznání|

V meziválečném období patřil k jádru pařížské avantgardy, po druhé světové válce proslul tenkými, protáhlými figurami. Na výstavě bude přes 100 plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.
Giacomettiho tvorba se v posledních letech těší zvýšenému zájmu. Předloni o umělci vznikl celovečerní film Final Portrait v hlavní roli s oscarovým hercem Geoffreym Rushem. Vloni pak byl v Paříži otevřen Giacomettiho rekonstruovaný ateliér včetně předmětů typu popelníku nebo nedokončených skic, které po autorově smrti roku 1966 zachovala jeho někdejší modelka a pozdější manželka. Ve druhé polovině loňského roku se velká retrospektiva Giacomettiho děl uskutečnila v newyorském Guggenheimově muzeu.

Národní galerie
Tel: 224 301 122
Veletržní palác
Praha 7
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Doporučujeme vyzkoušet: