Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
28
června

Lidské věže poprvé v Praze

Česko-katalánský spolek

zpět na výpis akcí
 

Fenomén "castellers" neboli lidských věží na Náměstí Jiřího z Poděbrad na pražském Žižkově!

Datum:28. 06. 17
Cena:Zdarma
Čas:18:00 - 21:00
Kategorie: zábava|zábava - ostatní

Přijďte se podívat na lidské věže, které se vytvoří před kostelem Nejsvětějšího srdce. Členové tohoto souboru přijedou až z Barcelony. Katalánská tradice poprvé v Praze!

Zveme Váš na mimořadnou akci LIDSKÉ VĚŽE z Katalánska! Přímo na náměstí Jiřího z Poděbrad. POPRVÉ v Praze! Pojďte se podívat jak postavit vysokou věž pouze s pomocí lidské síly, které se říká "Castells" či "Lidské hrady". 

Castells je již po staletí tradičním zvykem z Katalánska. Uvidíte, jak vám z ničeho nic vyroste před očima lidská stavba. 

Postaví se pevný základ, jménem "pinya", což znamená "ananas", která dodá stabilitu. Poté se postupuje nahoru dalších několik pater v rytmu bubnu. Když má věž několik pater, objevuje se na věži čtyřletá nebo pětiletá holčička v přilbě a dosáhne vrcholu věže vlastními silami. To je třešnička na dortu.

Nenechte si uniknout výjimečnou přiležitost vidět na vlastní oči, jak se postaví lidská věž!

Česko-katalánský spolek
Tel:
náměstí Jiřího z Poděbrad
Praha 3, 13000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: