Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
07
listopadu

Kino Brasil

Bio Oko

zpět na výpis akcí
 

Karneval brazilských filmů.

Začátek:07. 11. 14
Konec:08. 11. 14
Čas:18:00 - 23:59
Kategorie: kultura|kina

Ve dnech 7. a 8. listopadu 2014 proběhne první ročník festivalu brazilských filmů Kino Brasil. Organizátorem akce je spolek Saudade. Cílem festivalu je představit českému publiku Brazílii v její pestrosti a různorodosti, prostřednictvím filmů, které nejsou v Čechách známé a běžně dostupné. V rámci festivalu bude promítáno pět celovečerních filmů, výběr z děl brazilské kinematografie se zaměřením na současnost, každý film s odlišnou tematikou a žánrovým zařazením. Festivalové projekce doplní jeden dokumentární film a dále brazilská hudba, tanec a občerstvení v rámci doprovodného programu. Festival Kino Brasil je koncipován jako pravidelná událost na českém kulturním poli s roční periodicitou.

První ročník festivalu otevře v páteční podvečer drama Špinavá srdce (Corações Sujos), které umožní nahlédnout do japonské přistěhovalecké komunity v Brazílii v době druhé světové války a v širším kontextu představí Brazílii jako multikulturní zemi, jež ve své historii přijímala imigrační vlny ze všech částí světa. Následovat bude oficiální zahájení festivalu včetně ukázky typických tanců z brazilského severovýchodu a promítání filmu Mulat ze Západu (Faroeste Caboclo). Režisér René Sampaio získal za tento brazilský western prestižní ocenění na letošním vyhlašování cen Brazilské Filmové Akademie v Rio de Janeiro. Páteční noční projekce nás přenese do města Fortaleza se snímkem režisérky Roberty Marques - Rânia. Sobotní program odstartuje s Kolegy (Colegas), mírně bláznivou komedií o útěku chovanců s Downovým syndromem. Následovat bude film Zvuky od sousedů (O Som ao Redor), oceňovaný debut Klebera Mendonçi Filha z roku 2012, jež je zajímavou sondou do života jedné brazilské ulice a středostavovské společnosti. Promítání zakončí dokument Zápas o tanec (A Batalha do Passinho) o zrození nové taneční subkultury. A na vlně hudby a tance se ponese i zbytek sobotní noci, živé brazilské rytmy rozproudí návštěvníky v nedalekém Café Jedna. Po celou dobu festivalu bude k dispozici brazilské občerstvení.

Bio Oko
Tel: +420 233 382 606
Františka Křížka 460/15
Praha 7, 17000
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Doporučujeme vyzkoušet: