Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
04
října

Designblok 2023

Designblok

zpět na výpis akcí
 
Tip

Největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě proběhne od 4. do. 8. října 2023 ve třech velkolepých výstavních prostorách.

Začátek:04. 10. 23
Konec:08. 10. 23
Čas:10:00 - 20:00
Kategorie: kultura|design, vizuální umění, poznání| ostatní, lifestyle| Bydlení

Designblok se poprvé odehraje ve Veletržním paláci, největším výstavním prostoru Národní galerie Praha, v zahradách Pražského hradu a již potřetí v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Tématem 25. ročníku je Cesta.

Výstavní prostory Veletržního paláce nabídnou novinky českého i mezinárodního designu v tradičních formátech Superstudia, prezentujícího firmy a značky, a Openstudia, určeného pro designéry, designérská studia, studenty a nezávislé tvůrce. Partnerství s týdeníkem Respekt přinese do výstavního prostoru Velké dvorany Respekt stage, na níž se budou denně konat edukativní přednášky, mezioborové diskuze a další doprovodný program s celospolečenským přesahem. Ve spolupráci se sítí EUNIC Cluster ČR se uskuteční desátý ročník mezinárodní soutěže Diploma Selection, určené pro absolventy oborů produktového a módního designu. Chybět nebude ani slavnostně laděná Designerie, módní přehlídky českých i světových návrhářů nebo stánky s výběrovou gastronomií.

V Uměleckoprůmyslovém museu naváže na úspěch loňských ročníků výstava rodinných firem a výrobců s názvem Rodinné stříbro, pořádaná ve spolupráci s magazínem Forbes. Zdejší Openstudio společně s časopisem Vogue CS letos uvede nový výstavní projekt High Craft. Kurátorský výběr seznámí s prací předních českých designérů a studií, která ve své tvorbě umně kombinují tradiční řemesla, inovativní přístupy i nejvyšší estetické standardy. Samostatnou výstavu věnuje Designblok neortodoxní nizozemské designérce Ineke Hans. Ta do Prahy v rámci festivalu přiveze kolekci udržitelných a zcela recyklovatelných židlí s názvem REX.

U příležitosti významného jubilea chystá festival Designblok za podpory Nadace PPF speciální výstavu Designblok Cosmos – největší putovní projekt za pětadvacetiletou historii festivalu, výkladní skříň současného českého designu i zhmotněný manifest sdílených hodnot. Pojízdná galerie obsahující deset originálních děl ze skla od desítky špičkových designérů zažije premiéru před Míčovnou Pražského hradu v rámci letošního jubilejního ročníku. Její první zastávkou za hranicemi bude Milano Design Week v dubnu 2024. Uvnitř Míčovny Pražského hradu se představí přes sto autorských objektů ze skla, porcelánu a keramiky z výhně českých pecí v rámci velkolepého výstavního projektu Made by Fire, který připravila Moravské galerie v Brně ve spolupráci s festivalem Designblok.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: