Kdo by neznal Stínadla, tajuplnou čtvrť, kterou tak nezapomenutelným způsobem popsal Jaroslav Foglar ve své románové trilogii.
Zrodila se skutečně jen ve fantazii spisovatele?
Druhá procházka po stopách tajuplné románové čtvrti Stínadla účastníky tentokrát zavede do jejího srdce – někdejší chudinské čtvrti Na Františku. Dozví se, co spojuje Karla Hynka Máchu s Janem Tleskačem a Vonty z foglarovských knížek s chlapeckými tlupami, které tak barvitě popsal ve svých vzpomínkách novinář Géza Včelička. Projdou se uličkou Ve Stínadlech, dozví se více o kostelních zvonech, Večeru světel a pokladech údajně ukrytých u svatého Haštala. Neminou také zrušenou kostnici, bývalou pražskou rasovnu či tajemnou Řásnovku.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Kam v Praze do sauny? Sauna vás nejen zahřeje, ale zlepší i váš krevní oběh, postará se o detoxikaci organismu a získáte díky ní větší imunitu. A to se může hodit!






