Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
09
června

Svět knihy Praha 2022

Výstaviště Praha

zpět na výpis akcí
 

Knižní veletrh a literární festival

Začátek:09. 06. 22
Konec:12. 06. 22
Čas:09:30 - 19:00
Kategorie: poznání|knihy, veletrhy

„Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem.“ Tento citát z díla Umberta Eca si organizátoři vybrali za motto pro nadcházející 27. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. Slova významného autora zároveň vyjadřují dlouhodobé poslání akce. Pomyslnou literární kotvu ve stále nejisté době najdou návštěvníci od 9. do 12. června opět na Výstavišti Praha. V roce 2022 Svět knihy Praha představí
jako čestného hosta rodnou zemi Umberta Eca – Itálii. Prostor dá opět Literatuře jako hlasu svobody, známým českým a světovým autorům  i programu zaměřenému na získávání malých čtenářů.

Rolí Světa knihy Praha je vést ke knihám a literatuře. Slevit z tohoto cíle nechce ani v pandemické době, která přináší mnohé těžkosti všem, kteří nějakým způsobem k literatuře patří. Od finančních otázek až po ty politické, od úkolu vzdělávat mladé čtenáře po šíření povědomí o autorech nezaslouženě přehlížených. Tato podpora není samoúčelná – nic z toho Svět knihy Praha nedělá pro sebe, ale pro knihy a pro ty, kteří je přivádějí na svět.

Své poslání vyjadřuje veletrh citátem italského romanopisce, esejisty, filozofa a sémiotika mezinárodního měřítka Umberta Eca, který si letos zvolil za své motto. „Abychom učinili citátu slavného spisovatele zadost, věnujeme tento ročník všem, kteří žijí pro knihy, ať jsou to autoři, překladatelé, nakladatelé, knihkupci, knihovníci či mnozí další. Protože žijeme pro knihy. A žijeme pro ty, kteří žijí pro knihy,“ dodává dramaturg Světa knihy Praha Guillaume Basset.

Výstaviště Praha
Tel:
Výstaviště 67
Praha 7, 17000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: