Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

 

Večer ze série Praha zítra? Pražské priority se věnuje transformačnímu území, které se v budoucnu stane součástí páteřní tratě do kladna.

Datum:13. 10. 20
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: poznání|po praze, ostatní

První z večerů ze série doprovodného programu k výstavě Praha zítra? Pražské priority se věnuje transformačnímu území, které se v budoucnu stane součástí páteřní tratě vedoucí přes Letiště Václava Havla až do Kladna. V nově vzniklé čtvrti vznikne bydlení až pro 25 tisíc obyvatel, kterou doplní administrativní budovy s pracovními místy pro 29 tis. lidí. Architektonickými symboly nové čtvrti se stanou dva důležité kulturní monumenty – Památník ticha v budově bývalého vlakového nádraží připomínající násilné dějiny 20. století a nový koncertní sál, na jehož podobu bude vypsána samostatná mezinárodní architektonická soutěž. V rámci panelové diskuze vystoupí 1. náměstek primátora doc. Ing. arch. Petr Hlaváček, zástupci IPR, architektů a městské části Prahy 7.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Pokud jste kvůli koronavirové pandemii už měsíc zavření doma a na dveře vám klepe maximálně tak kurýr s nákupem, máme pro vás dobrou zprávu. Co nevidět u vás zaklepou i Vánoce. Naštěstí víme, jaké dárky komu koupit, a hlavně taky, kde je seženete.

Doporučujeme vyzkoušet: