Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

swim

Praha 1, Štěpánská 36, 110 00

zpět na výpis
   
swim

Nově otevřený gastro-kulturní prostor Swim

Kategorie: zábava|gastro|restaurace

 V těsné blízkosti Václavského náměstí se zrodil nový gastro - kulturní koncept "club meets kitchen". Jeden prostor spojuje provoz restaurace, nabízející trendové sezónní menu odkazující k nové české kuchyni s důrazem na vybrané lokální suroviny, koktejlového baru a tanečního klubu s vytříbenou dramaturgií. Synergie jednotlivých složek má hostům zajistit veškeré pohodlí a dokonalý zážitek po celý den či noc. 

            "Koncept 'club meets kitchen' je v českém prostředí výjimečný. Inspiraci jsme nehledali jenom v Berlíně a Londýně, ale také sami v sobě a v Praze - i v tom co jí chybí,"  upřesňují dva z trojice majitelů Jakub Sedlák s Vojtěchem Růžkem. "Nejtěžší bylo najít to správné místo. To trvalo skoro pět let," dodávají.

            Výhodnou polohu Swimu podtrhuje umístění v jedné z architektonicky nejhodnotnějších pražských pasáží. Štěpánská pasáž, dříve známá jako pasáž Merkur, je součástí funkcionalistického domu, jehož autorem je významný architekt slovenského původu Evžen Rosenberg. Budova a její historie se staly východiskem návrhu řešení rekonstrukce bývalé prodejny perských koberců. 

            "V přízemí, které se díky proskleným stěnám prolíná s prostorem pasáže, jsme se inspirovaly právě funkcionalismem a autenticitou domu," vysvětlují architektky Lenka Mrzílková a Barbara Zedková ze studia Miaow, které se společně se Sokoban studio přestavby ujalo. Spodní části prostoru dominuje unikátně provedený podzemní bar s parketem evokujícím vypuštěný bazénTen společně s dalšími prvky, jako např. předsazený ostrovní výkladec připomínající akvárium, byl inspirací pro název Swim. 

            Oživení pasáže a vyčištění nevhodných reklam z fasády, z mramorových podlah a především z vitrín je jedním z dlouhodobých cílů majitelů. Již nyní jsou přilehlé výlohy využívány k uměleckým záměrům v rámci Galerie Ferdinanda Baumanna. 

            Kromě denního provozu a hudebního programu jsou v plánu také akce vystupující do prostoru pasáže, během nichž bude stále docházet k propojení vysoké gastronomie a klubové atmosféry. Do Swimu bude možné zavítat také na vyladěné afterwork drinky a především na projekt Supper, unikátní večeři pro limitovaný počet návštěvníků, situovanou přímo na parket tanečního klubu.

Zárukou prvotřídní nabídky a servisu je jedinečný tým, který tvoří nejen kolektiv v kuchyni v čele s šéfkuchařem Petrem Bártou, ale také zkušení barmani a dramaturgická sekce.     "Otevření Swimu je pro nás další etapou, která navazuje na naše předchozí aktivity, jako byl  např. klub Tiskárna v Opatovické ulici" shodují se majitelé Matěj Halaš a Jakub Sedlák, mimo jiné provozovatelé oblíbeného letního klubu Tiskárna na Vzduchu ve Stromovce."Swim je náš první projekt, kde nemusíme dělat kompromisy. I díky tomu je tento koncept  progresivní a autentický.

Štěpánská 36
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Darujte univerzální voucher, ať si každý může vybrat svůj oblíbený příběh! Bude to úniková hra na motivy Star Wars, Titanicu, Saw, Freddy Krueger, nebo Márnice?

Doporučujeme vyzkoušet: