Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Chuchle Arena Praha

Praha 5, Radotínská 69/34, 159 00

zpět na výpis
Tip
Chuchle Arena Praha

Na závodišti Velká Chuchle se konají cvalové a klusácké dostihy i další disciplíny koňských sportů.

Telefon:734 150 843
Kategorie: sport|ostatní

Nachází se na jižním okraji Prahy, na levém břehu Vltavy v městské části Velká Chuchle. Sezóna trvá zpravidla od začátku dubna do poloviny listopadu.

Závodiště bylo otevřeno 28. září 1906. Úplně prvním koněm kterému se podařilo zvítězit byla klisna Vision v sedle se svým majitelem, zvěrolékařem Františkem Bartoschem. Ve slunečnou neděli 22. května 1921 se zde běželo první Československé derby. Významnou událostí bylo Čs. derby 1931, které oficiálně navštívil prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Přihlížel vítězství hřebce Oskara s jezdcem Jiřím Eschem. Za éry první republiky se chuchelské dostihy těšily velké přízni veřejnosti a jejich navštěvování bylo i společenskou událostí. Setkávaly se zde známé osobnosti, např. Vlasta Burian, Ferenc Futurista, Rudolf Deyl st., Adina Mandlová, aj.

Od roku 1953 do roku 1990 byla pořadatelem dostihů ve Velké Chuchli organizace Státní závodiště. V roce 1985 byly strženy staré dřevěné secesní tribuny a postavena nová železobetonová tribuna s kapacitou sedících 4000 diváků, otevřená na jaře 1991. Po majetkoprávně nejisté éře 90. let 20. století se na konci roku 2001 stala pořadatelem dostihů společnost TMM s.r.o., která se snaží spolehlivě naplňovat vizi rozvoje celého areálu a zlepšování podmínek pro dostihy a další koňské sporty v Praze.

Nejprestižnějším dostihem je České Derby, jímž tradičně na konci června vrcholí první část dostihové sezóny. Derby spolu se dvěma dalšími klasickými testy tříletých koní - Velkou jarní cenou a St. Leger - tvoří takzvanou klasickou Trojkorunu. Významnou mezinárodní akcí je Evropský pohár žokejů, konaný na konci září.

Radotínská 69/34
Praha 5, 159 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: