Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Jezdecká stáj Statenice

Statenice, Ke Kašně 48, 252 62

zpět na výpis
 
Jezdecká stáj Statenice

Jezdecká stáj a statek ve Statenicích.

Telefon:774 616 826
Kategorie: zábava|zábava - ostatnísport|ostatnípoznání|fauna a flora, ostatnípro děti|Sport, Příroda, Zábava

STÁJ
Naše stáj existuje od roku 2000. V současné době se u nás učí jízdě na koni děti od pěti let i dospělí. Stáj působí ve Statenicích, zabývá se převážně rekreačním ježděním, ale i drezurou a parkurovým ježděním. Pro jezdecký výcvik máme k dispozici 8 koní.
Součástí areálu je ustájení pro 10 koní, travnatá jízdárna, lonžovací kruh a výběhy . V hlavní budově se nachází klubovna se skříňkami, sedlovna a WC.

STATEK
Farma se zabývá chovem ovcí, krav, prasat a drůbeže. Z ovcí chováme plemena Soffolk a Zwarbles, krávy máme Jersey a Highlander.
Každému zvířeti se věnujem intenzivně a individuálně. Jsme u něj od porodu až do jeho dospělosti, případně porážky. Mají svá jména, nejsou pro nás pouze čísla a kusy ve stádě. Klademe důraz na šetrnost a láskyplnost. Například krávy dojíme ručně. Respektujeme přirozené životní cykly a potřeby každého jedince. To znamená, že nepoužíváme hormonální přípravky, antibiotika a jiné nežádoucí chemikálie. V případě potřeby užijeme homeopatika, byliny a vitaminy. Spolu s vakcinací se ukazuje tento přístup jako ekologický a efektivní. Díky tomuto způsobu chovu, kvalitní potravě a dostatku pohybu jsou naše zvířata zdravá a získané produkty kvalitní a chutné.
Na farmě je možné zakoupit přebytky všech vyjmenovaných zvířat. Mléko, máslo, maso vepřové a jehněčí, vejce atd.

Ke Kašně 48
Statenice, 252 62
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: