Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Muzeum Karla Zemana

Praha 1 - Malá Strana, Saská 3, 118 00

zpět na výpis
Tip
     
Muzeum Karla Zemana

Vstupte do světa filmových triků génia světového filmu 20. století Karla Zemana. Unikátní interaktivní expozice: focení doporučeno!

Telefon:724 341 091
Kategorie: poznání|muzea

O MUZEU: 

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

Nabízíme bohatý doprovodný program - workshopy animace a trikové tvorby, kreativní výtvarné dílny, komentované prohlídky, hry v expozici muzea, filmové projekce, vyrábění a barvení trilobitů. 

Podrobné informace o programu najdete ZDE.

KDE NÁS NAJDETE: Praha 1 – Malá Strana, Saská 3, Saský dvůr – jen pár kroků od Karlova mostu

Otevřeno: denně 10-19 h.

VSTUPNÉ: 250 Kč, děti do 1 m zdarma, děti do 15 let, senioři nad 65 let, studenti a ZTP 160 Kč, rodinné vstupné (max 2 dospělí a 2 děti do 18 let) 490 Kč; slevy pro školy a skupiny návštěvníků.

 

Saská 3
Praha 1 - Malá Strana, 118 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Doporučujeme vyzkoušet: