Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Muzeum hlavního města Prahy

Praha 8, Na Poříčí 52/1554, 180 00

zpět na výpis
Tip
Muzeum hlavního města Prahy

Hlavní budova Muzea města Prahy na Florenci je z důvodu rekonstrukce uzavřená až do roku 2022.

Telefon:224 816 772
Kategorie: poznání|muzea

Muzeum hlavního města Prahy uzavřelo od 15. června 2020 z důvodu rekonstrukce hlavní budovu na Florenci. Cílem komplexní obnovy interiérů je úprava budovy pro vytvoření moderního muzea v krásném historickém objektu se vším, co k tomu náleží. Výstavní sály budou připraveny na instalaci nových expozic a výstav s využitím současných technologií. Zázemí pro návštěvníky bude mít parametry od- povídající současným standardům, včetně bezbariérového přístupu.

Předpokládáme, že samotná rekonstrukce bude zahájena 1. září 2020 a bude trvat dva roky. Hlavní budova by se měla znovu otevřít pro veřejnost na podzim v roce 2022.

-----

V depozitářích Muzea města Prahy je uloženo velké bohatství sbírkových předmětů, dokumentujících dějiny hlavního města. Počet jednotlivých kusů z oborů historie, historie umění a archeologie dnes přesahuje číslo jeden milion.

Hlavní budova na Florenci je architektonickým objektem zasaným v seznamu kulturních památek České republiky. Byla postavena přímo pro Muzem královského hlavního města Prahy v letech 1896 - 1898.

 

Na Poříčí 52/1554
Praha 8, 180 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: