Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Kampus Hybernská

Praha 1, Hybernská 4, 110 00

zpět na výpis
 
Kampus Hybernská

To, čím je přírodovědecké fakultě vlastní zoo, čím je lékařské fakultě fakultní klinika, tím je tento prostor humanitním oborům.

Kategorie: poznání|workshopy

To, čím je přírodovědecké fakultě vlastní zoo, čím je lékařské fakultě fakultní klinika, tím je tento prostor humanitním oborům. Vlastně poprvé – takže ještě nemá jméno. Ledaže kampus už není uzavřená pevnost na předměstí, ale srdce a oči města.

Tvrdíme, že dozvídat se, přemýšlet, tvořit je vyjádřením lidské svobody. Vyšli jsme z ideje sedmi svobodných umění – a antického ideálu akademie – a ptáme se, čím může být univerzita ve třetím tisíciletí. Kdyby nebyla – kdybychom ji museli znovu vynalézt –, z jaké lidské potřeby by vyplynula? Nudit se – to je přece jen zvratné sloveso: já SE nudím, a je to moje chyba. A nudit se nemůže nikdo, kdo sám sebe chce poznávat, kdo se chce překvapovat a přetvářet: kdo chce být sám sobě tvůrcem, nástrojem i dílem.

A proto tu jsme – abychom všem ukázali, kudy vede cesta ke všem, kteří – každý po svém – zkoumají člověka. Všechny ty stovky oborů, které fakulta má, se tu mohou prolnout, každý, kdo se chce ptát a přít, tu musí najít svého soupeře a partnera. Chceme svoji odlišnost poznat a učinit z ní své bohatství. Chceme pomoci lidem tím, co umíme nejlíp a proč jsme vznikli a existujeme. A projednou tím městem, kde něco nového vznikne, je PRAHA! Město Kafky a Haška, Kundery a Hrabala, Kryla a Hutky. Město Kampusu Hybernská.

Hybernská 4
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Pokud vám je zima, vyrazte se ohřát. Sauna vás nejen zahřeje, ale zlepší i váš krevní oběh, postará se o detoxikaci organismu a získáte díky ní větší imunitu. A to se může hodit!

Doporučujeme vyzkoušet: