Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
04
dubna

Prague Patchwork Meeting

Wellness Hotel Step

zpět na výpis akcí
 

8. PPM, opět trochu větší, rozmanitější a zajímavější pro ‚patchworkářky‘ i širokou veřejnost, je doslova za dveřmi.

Začátek:04. 04. 14
Konec:06. 04. 14
Cena:150 Kč
Čas:14:00 - 17:00
Kategorie: lifestyle|Nakupování, Beauty

Seznamte se s významnými autorkami a kolekcemi ze zahraničí i nejlepšími letošními quilty českých autorek. 

Quilters Guild of the British Isles přiveze do Prahy početnou kolekci – kompletní profil britského patchworku a moderního quiltu ve třech tematických celcích: současný quilt, tradiční patchwork a miniatury. Další evropská země, Dánsko, se rovněž představí svým výběrem textilní tvorby. Moderní směr v quiltu bude zastoupen mini souborem z Rumunska, tvorbou Britty Ankenbauer a Uty Lenk (obě SRN). Z Beneluxu a Německa pochází i uskupení autorek projektu ABC Quilts s 52 rámovanými mini quilty. Malé formáty, v tomto případě A4, přiveze letos do Prahy opět Gudrun Heinz, po premiéře v britském Birminghamu budeme moci obdivovat invenci autorek  při ztvárnění tématu „Nuda, dlouhá chvíle“. Zcela výjimečný soubor quiltů představí pražským návštěvníkům Pia Welsch se svým týmem. Práce jejích studentů jistě nadchnou i vás, navíc doprovodný, poprvé v historii PPM dvoudenní kurz, může pro mnohé z vás být i skvělou příležitostí, jak pod vedením Pii takový umělecký top vytvořit.

Dvě mezinárodní soutěže dotované hodnotnými cenami již tradičně budí velkou pozornost návštěvníků, témata Matka příroda a Aplikace (podmínky účasti viz www.praguepatchworkmeeting.com) jsou jistě velkou výzvou i inspirací. Art Quilt klub CZ ve své kolekci pro rok 2014 zpracovává nelehký, ale tradiční materiál – LEN.

 Jsem velmi ráda, že stabilní součástí PPM se staly i galerie českých autorek, mnohé z nich díky svým autorským kolekcím dostaly i pozvání na zahraniční výstavy a účastní se mezinárodních projektů. Kolekce „Mosty“ Jany Haklové byla úspěšně představena letos na EPM a v dubnu ji uvidí i naši návštěvníci, své úžasné přírodní quilty opět vystaví JaroslavaGrycová, konečně se dočkáme i originální galerie Věry Skočkové, svá nová díla vystaví i Irena Zemanová, Romana Černá, Helena Fikejzová a další. Věřím, že se objeví i galerie některé z klasiček.

 Nejméně 1600 m2 opět vytvoří jednorázové největší obchodní centrum pro patchwork, quilt a veškeré textilní techniky, pro zájemce o nové materiály a  postupy, či o nové ztvárnění klasiky jsme opět připravili 11 workshopů s celkovou kapacitou více než 200 míst. Po velkém ohlasu v letošním roce nebude chybět ani módní přehlídka a živé vyhlášení výherců soutěžních kategorií.

Wellness Hotel Step
Tel: +420 224 318 059
Malletova 1141
Praha 9, 190 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Kam v Praze do sauny? Sauna vás nejen zahřeje, ale zlepší i váš krevní oběh, postará se o detoxikaci organismu a získáte díky ní větší imunitu. A to se může hodit!

Doporučujeme vyzkoušet: