Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

ProDivadlo

Praha 2, Wilsonova 300/8,

zpět na výpis
 
ProDivadlo

Komorní divadlo na Praze 2.

Telefon:776 208 090
Kategorie: kultura|divadla

Dovolte mi na úvod ocitovat z divadelní příručky Františka Cimlera z roku 1934: ,,Nic tak rychle nestárne jako divadlo, vzpomeneme-li divadla před dvaceti lety a srovnáme-li je s divadlem dnešním, přijdeme na ty rozdíly. Ještě před dvaceti  lety jsme slyšeli z jeviště silně nadnesený pathos.  Slova  řinčela  a  věty se nesly do výše.  Dialog byl roztříštěn,  nebylo souladu. Proč? Herec byl pánem situace a režisér byl jen aranžérem.  Proto různorodé  herecké  prvky nemohly divadelnímu představení dáti určitou linii, pevný rámec a jednotný sloh. Vynikali jednotlivci,  ale zapadali méně zdatnější herci. To byla chyba. Dnešní doba staví do popředí režiséra jako umělce, který má stmeliti všechny prvky zúčast něné na divadelní představení v pevný a harmonický celek.  Nevynikají tak jednotlivci, nýbrž celý soubor."

Vzhledem k tomu, že se nám opět navrátilo divadlo silných hereckých osobností, ale režie všeobecně poněkud pokulhává (a to převážně z důvodů politických a finančních), rádi bychom na typ režisérského , tedy i programově jasného divadla, navázali. Divadlo je ve stálém vývoji, podléhá módě, ale nesmějí nás plést všechny nové směry, které zrodila doba. Jdeme svou vlastní cestou. A já jako režisérka se nechávám vést převážně srdcem.


Účastníme se akce Noc divadel!

Wilsonova 300/8
Praha 2
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: