Český fotograf Jan Šibík navštívil Korejskou lidově demokratickou republiku, jak se tato země oficiálně jmenuje, třikrát v průběhu čtrnácti let.
Vzniklo tak ojedinělé svědectví o proměně této zdánlivě nehybné a neproměnlivé země. Proměně, kterou prošla od vlády druhého z dynastie Kimů – Kim Čong-ila a během éry jeho syna Kim Čong-una. Zachytil přitom nejen bizarní rituály, které provázejí zdejší dění (a vytvářejí ono zdání nehybnosti), ale i skutečný život, jenž zůstává obvykle před zahraničními návštěvníky Severní Koreje skrytý a utajen.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.






