Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Moje Praha je prostě ta větší," říká Radim Fiala

poznání | 5. 10. 2012

"Já su z Brna. A je to přesně 7 let, co jsem zakotvil v Praze," říká Radim Fiala. Tento známý český herec, kterého jste mohli vidět třeba ve filmu Tobruk, v seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo v brněnském divadle Husa na provázku, nám v naší nové rubrice Moje Praha zodpověděl devět otázek. Svojí Prahu vám inspirativní lidé žijící v Praze budou představovat ode dneška každý pátek. Radim Fiala se po Košířích a Petřinách nakonec zabydlel v Nuslích: "A musím říct, že moc rád!" 
 

[radim%202.jpg]

Zdroj foto: ordinace.nova.cz

Kam se v Praze chodíte dobře najíst?
Těch míst se rojí, naštěstí v poslední době víc a víc, což je jen dobře! Moje oblíbená "tankovací" místa jsou rozeseta po celé Praze a přilehlém okolí. Nerad bych jmenoval jedno, aby mi v ostatních už nenalili, popřípadě mě neobsloužili. Fakt je ten, že mám rád místa, která mají nezaměnitelnou atmosféru a nebo neopakovatelnou chuť a vůni.

Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
Těch míst je taky pár!

Kde se v Praze procházíte?
Mám rád architekturu a parky, takže lelkuju, když mám čas, po Starém Městě a parcích.

Kde to v Praze nemusíte?
Ještě mně pár míst chybí prozkoumat.

Ve kterém městě byste chtěl žít, když ne v Praze?
Pakliže se bavíme o městě, tak těch typů je několik. Ale v poslední době mě to táhne čím dál tím víc k Pálavě. Že by to bylo vínem?

Praze chybí…
To je otázka, na kterou nemáme dost prostoru... 

Nejhezčí výhled na Prahu je…
Těch pohledů je spousta. Ale nejhezčí je při západu slunce, tak srpen, září. A pak v zimě, tak v 5 ráno, když jemně sněží a procházíte se úplně sám po Karlově mostě.

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
Mám zkušenost, když jsem vzal svou sestřenici z Jižní Afriky, která byla poprvé v ČR, k Černému volovi, tak vypila 4 piva. A to prý se piva ani netkne!

Jaké tři vlastnosti má Vaše Praha?
Je to "ta větší". Matka měst. A občas by to chtělo trochu svěžího vánku. 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!