Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Soutěž: Vyhrajte knihu o subkulturách a vyrazte do pražských ulic

poznání | 3. 10. 2012

Ulice a její různé využití – zábava, setkávání s lidmi i věcmi, pohyb po městě, ulice jako galerie a hyde park. Takovou ulici představuje cyklus pořadů Život ulice, který v Domě čtení, v pobočce Městské knihony v Praze , probíhá od srpna do prosince 2012. Ulici můžete prožít. Aby se vám prožívala snáze, hrajte o knihu Dicka Hebdige Subkultura a styl vydanou roku 2012 v nakladatelstvích Dauphin a Volvox Globator. Stačí se zaregistrovat na CityBee a poslat správnou odpověď na soutěžní otázku!

Soutěž byla ukončena, gratulujeme vítězkám Renatě Stuchlíkové a Markétě Vybíralové!
Správná odpověď je: b) Bunkr

[subkul.jpg]Soutěž o dvě knihy Subkultura a styl
Vrhněte se spolu se CityBee a s Městskou kihovnou do soutěže o knihu Subkultura a styl. Napsal ji Dick Hebdige a vydalo ji letos nakladatelství Dauphin a Volvox Globator. Kniha vypráví o výrazových prostředcích a rituálech (prostě o životě) subkulturních skupin jako jsou teddy boys, mods nebo rockeři, skinheadi a punkeři. Podle Hebdige jsou tyhle skupiny střídavě přehlíženy, odsuzovány a svatořečeny. Jednou se na ně pohlíží jako na hrozbu veřejnému pořádku a jindy jako na neškodné šašky. V rámci cyklu Život ulice probíhajícího v Domě čtení můžete také zajít 4. října na diskusi o osudu pražského veřejného prostoru a 18. října na diskuzi s lidmi ze skupin Děsír (Děti Sídlištní recese), Urban Sense nebo urbex.cz . Bude se muvit o pohybu ve městě (my jsme psali třeba o longboradech ). Abyste byli v obraze a věděli, co se na ulicích ještě děje, soutěžte s námi o knihy. Zaregistrujte se na CityBee a odpovězte do 10. října na soutěžní otázku!

Soutěžní otázka:
Který z pražských klubů výrazně ovlivnil dění na klubové scéně 90. let? Visela nad ním od samého počátku jeho fungování hrozba zavření.

a) Klub 007 Strahov
b) Bunkr
c) Klub Roxy

Dva výherci (desátá a dvacátá správná odpověď) obdrží knihu Subkultura a styl od Richarda Hebdige. Registrujte se na CityBee.cz a odpovědi posílejte na e-mail citybee@citybee.cz od 3. října do 10. října, do předmětu uvádějte "ulice" a nezapomeňte připojit své kontaktní údaje (jméno, telefonní číslo, e-mail, pod kterým jste registrováni na CityBee.cz a kontaktní adresu). Odpovědi bez těchto náležitostí nebudou uznány jako správné. Výherce budeme kontaktovat e-mailem s informacemi o předání výhry.

 

Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpg Přidejte si diskuze 4. října a 18. října mezi své oblíbené a do kalendáře a garantujeme vám, že na ni určitě nezapomenete! Nebo si přidejte do oblíbených Městskou knihovnu v Praze   a dozvíte se o všem, co pořádají.Až dosutěžíte, udělejte si radost a přečtěte si další naše články, které vypráví a živoucích ulicích a subkulturním umění:
Víme, co je to busking a že to není žebrota
Vytetuj si Prahu na tělo, aneb 5 cool tattoo
Víme, že pražské zdi obsazují vetřelci. A víme také kde.
5 nejnebezpečnějších pražských ulic, kde vás čeká jenom strach a zločin

[dum%20cteni.jpg]

Herní řád soutěže portálu CityBee.cz
1. Vyhlašovatelem výše specifikované soutěže (dále jen „Soutěž“) je společnost Tabernas 21, s.r.o., Radlická 28, Praha 5, 150 00, IČO: 241 69 072, (dále jen „Tabernas 21“). 
2. Soutěž je veřejnou soutěží podle § 847 a násl. občanského zákoníku. 
3. Soutěže se může za níže uvedených podmínek zúčastnit každá fyzická osoba, s výjimkou osob, které jsou v pracovně-právním či jiném obdobném právním vztahu k Tabernas 21, spolupracujících přímo či nepřímo na realizaci Soutěže, a osob blízkých těmto osobám (ust. § 116 občanského zákoníku), za předpokladu, že mají přístup k relevantním informacím spojeným se Soutěží. 
4. Úkolem soutěžících bude zaslat od 3.10. do 10.10. na adresu citybee@citybee.cz správnou odpověď na soutěžní otázku a zaregistrovat se na webu www.citybee.cz. Do předmětu zprávy je třeba uvést heslo "ulice" a v textu zprávy dále uvést svoje jméno, příjmení, kontaktní adresu, email, telefonní kontakt a e-mail, pod kterým je soutěžící registrován na www.citybee.cz. Soutěžící berou na vědomí a souhlasí s tím, že jejich identita v podobě jména a příjmení bude v případě výhry zveřejněna na internetových stránkách www.citybee.cz.
5. Každý soutěžící může do Soutěže zaslat maximálně jeden (1) soutěžní e-mail s odpovědí na soutěžní otázku. Porušení tohoto pravidla je důvodem pro vyloučení soutěžícího ze Soutěže.
6. Ze všech soutěžících, kteří splní podmínky a jejichž e-mail obsahující požadované údaje bude na uvedenou e-mailovou adresu doručen ve stanovené lhůtě, budou vybráni (2) výherci (desátá a dvacátá správná odpověď), kteří obdrží jednu knihu Subkultura a styl od Richarda Hebdige vydanou v roce 2012 vydavatelstvím Dauphin a Volvox Globator. Výherce bude kontaktová mailem s informací o předání výhry.
7. Jména výherců budou po skončení Soutěže rovněž zveřejněna na internetových stránkách www.citybee.cz. Výsledky Soutěže jsou konečné, bez možnosti odvolání. 
8. Ceny ze Soutěže není možné vymáhat právní cestou. Ceny nemohou být směněny za hotovost a nevyplácí se za ně žádná náhrada. Tabernas 21 si vyhrazuje právo v případě nepředvídaných okolností poskytnout výhercům namísto cen uvedených v odst. 6 náhradní cenu obdobného typu.
9. Na regulérní průběh Soutěže bude dohlížet Josef Šachta. V případě jakéhokoli sporu souvisejícího se Soutěží nebo tímto herním řádem je rozhodnutí Tabernas 21 ve všech ohledech konečným a závazným a soutěžící jsou povinni se mu podřídit. Účastí v Soutěži soutěžící vyjadřují svůj bezvýhradní souhlas se zněním tohoto herního řádu a podmínkami Soutěže.
10. Tabernas 21 si vyhrazuje právo vyloučit ze Soutěže soutěžícího, u kterého zjistí nebo bude mít důvodné podezření, že nesplňuje podmínky účasti v Soutěži stanovené tímto herním řádem, a/nebo porušuje či obchází pravidla stanovená tímto herním řádem.
11. Tabernas 21 si vyhrazuje právo pravidla Soutěže a tento herní řád dle potřeby měnit, upravit nebo doplnit, včetně možnosti Soutěž přerušit nebo ji ze závažných důvodů zcela odvolat. 
12. Tento herní řád bude po dobu Soutěže uveřejněn na internetových stránkách www.citybee.cz .

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!