Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Vydejte se na brusle! Známe 11 míst pokrytých ledem

sport | 12. 1. 2015

Kvůli těm nejlepším zimním radovánkám není třeba trávit dlouhé hodiny v autobuse do hor. Stačí nasednout na metro či tramvaj a využít některou z ledových ploch, které jsou na dosah ruky. Cestou z práce nebo předtím, než si s kamarády zajdete na jedno, si letos budete moci zabruslit nejen na stadiónech, ale třeba i přímo v centru města.

Připravila: Petra Müllerová

album/News_Model_News/864/fotototo.jpg

 

Bruslení venku a za hubičku

Úplně nově si letos zabruslíte přímo pod Žižkovskou věží, a to každý den od  9.00 do 21.00. Od pondělí do pátku v dopoledních hodinách zaplatíte pouze 60 Kč, o víkendu skoro celý den (kromě večerních hodin) stovku. Brusle si půjčíte za 80 Kč.

O něco levněji (konkrétně za 50 Kč) si zabruslíte Na Františku, a to každý den až do poloviny března. Ve všední dny můžete přijít od 8.00 do 17.30, o víkendech od 10.00 do 19. 00 hodin. Vlastní brusle mít nemusíte, půjčí vám je tu za 50 Kč.

Do konce února se letos za 50 Kč bruslí před Arkádami Pankrác. K dispozici je zde nejen ledová plocha, ale i půjčovna bruslí (80 Kč/pár bruslí) nebo občerstvení. Po ledě se můžete prohánět každý den od 9.00 do 21.00 hod. 

Máte-li vlastní brusle, můžete využít i venkovní ledovou plochu v atriu Karlínského Spektra, a to každý pracovní den (s výjimkou pondělních, středečních a čtvrtečních odpolední) vždy od 10:00 do 20:00 hodin. Vstupné už není zdarma jako vloni, ale činí symbolických 20 Kč. 

Své brány návštěvníkům letos opět otevřelo i kluziště na střeše obchodního centra Harfa. Ledová plocha je vášnivým bruslařům k dispozici denně v časech od 15:00 do 18:30 hodin. Večerní bruslení probíhá vždy v sobotu 19:00 - 20:30 hodin a zapůjčení bruslí je možné za 60 Kč. Zdarma už si zde však zabruslíte pouze tehdy, nakoupíte-li ve svou obchodech v celkové hodnotě nejméně 999 Kč. Jinak zaplatíte padesátku.

  


Bruslí se i v Gutovce. Vstupné na jeden 90minutový blok činí 60 Kč, za celodenní vstupné pak návštěvníci zaplatí 120 Kč (děti vždy polovinu) a za půjčení bruslí 50 Kč. Vždy od 18:00 hodin bude ledová plocha patřit hokejistům, dopoledne zase školám. 

album/News_Model_News/864/Zizkov.jpg
Kluziště pod Žižkovskou věží


Kam na ledovou plochu za každého počasí


Každou sobotu a neděli od 14:00 do 16:00 se za pouhých 40 Kč bruslí na zimním stadionu Nikolajka. Půjčují a nabrousí vám tu i brusle. 

Dvouhodinovku bruslení za 60 Kč si můžete užít na zimním stadionu Hasa každý všední den a neděli dopoledne, v sobotu pak v jednom dopoledním a jednom odpoledním bloku. Zapůjčení i broušení bruslí vás zde vyjde na 80 Kč.

Od září až do června probíhá bruslení veřejnosti v Ice Aréně v Letňanech, a to vždy dva všední dny v dopoledních hodinách a o víkendech pak po celý den nebo dokonce i navečer. Dospělí, kteří nevlastní permanentku, za vstup na led zaplatí 80 Kč. Zapůjčení i nabroušení bruslí je možné ve sportovním obchodě JB Sport.

O víkendech se bruslí i na stadionu Hvězda ve Vokovicích. V sobotu většinou od 18:30 do 20:30 a v neděli od 17:30 do 19:30 hodin. Vstupné je jednotné a činí 100 Kč. Brusle si je možné vypůjčit za 80 Kč, k dispozici je i broušení bruslení vlastních (50 Kč).  

Letos si nově zabruslíte na Školním zimním stadionu Bronzová, který byl celou loňskou sezónu uzavřen kvůli rekonstrukci. Ve všední dny můžete bruslit od 14.30 do 19.00, o víkendech od 9.00 do 19.00.  Za hodinu na ledě zaplatíte 40 Kč. Brusle vám zde sice nepůjčí, ale ty vaše vám tu za 40 Kč nabrousí.

album/News_Model_News/864/klouzat.jpg

 

Pozor! Místa, kde si letos nezabruslíte

Letos si bohužel nezabruslíte na Ovocném trhu, ani na Štvanici. Rovněž veřejné bruslení na stadionu Kobra, které se konalo přes Vánoce, už skončilo. 

[cara%282%29.jpg]
beecka(5).jpgTipy, kde koupit vše, co vám k bruslení chybí
Pokud máte v plánu prohánět se po ledě pravidelně, pak se asi nevyplatí pokaždé si brusle půjčovat. Nejlepší možností, kde si nové brusle zakoupit jsou specializované prodejny. Ty s názvem JB Sport je možné nalézt např. v Ice Aréně v Letňanech nebo na stadionu Hvězda ve Vokovicích.
[cara%283%29.jpg]

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!