Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Předvánoční sedmička chytrých akcí Michala Andery

poznání | 15. 12. 2014

Náš kritik poznání Michal Andera radí... Dopřejte si zase jednou kreativní ráno, podpořte ženy političky nebo se zajděte podívat do ZOO, jak slaví Vánoce zvířata. Pokud ještě nemáte dárky, určitě oceníte akci knihkupectví Fra "Všechno musí pryč!", kde dárky pořídíte už od padesátikoruny.

Dollarphotoclub_73810408.jpg


%C4%8D%C3%ADsla/red-01.jpgŽeny v politice po roce 89
Máma mi říká, že svět by byl lepší, kdyby ho vedly ženy. Máte také pocit, že je v politice málo žen? Čím to je, že se málo žen aktivně věnuje politice? Je toto převážně mužské prostředí z podstaty diskriminační, nebo je to nezájmem žen samotných o mocenské souboje a řízení země? Poslechněte si názory zkušených političek. Dozvíte se, jaké to je dělat vrcholnou politiku v sukni.

 

Ženy v politice po roce 89

Knihovna Václava Havla

15.12. 19:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgPaměť disentu VI
Nedávné výročí listopadu 89 naplnilo média vzpomínkovými články. Seriál České století rozpoutal diskuzi nad průběhem událostí před a těsně po revoluci. Byl jsem překvapený, jak rozdílné můžou být názory na notoricky známé události. Existuje něco jako kolektivní paměť? Nicolas Maslowski vás seznámí se sociologickým pohledem na paměť disentu.

 

Paměť disentu VI

Knihovna Václava Havla

17.12. 10:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-03.jpgLiterary club
Hltáte knížky? Píšete román? Chcete poznat podobné nadšence? Pocvičit angličtinu? Pokud jste na některou z výše uvedených otázek odpověděli ano, je Literary Club pro vás. Literární večer v angličtině propojí podobně zaměřené nadšence. Intelektuální stimulace zaručena.

 

Literary club

Take Your Time Cafe

18.12. 19:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-04.jpgCreative Mornings s Lukášem Policarem
Kvůli Creative Mornings se jednou měsíčně vyplatí přivstat. Ranní dávka inspirace je skvělý start do nového dne. Poslední CM tohoto roku nebudu výjimkou. Lukáš Policar bude v předvánoční atmosféře vyprávět o vzdělávání. Nezapomeňte vzít cukroví a může z toho být příjemná besídka. 

 

Creative Mornings with Lukáš Policar

Creative mornings Prague

19.12. 08:30


 

%C4%8D%C3%ADsla/brown-05.jpgBrick&Chick
Containall je pro mě zárukou příjemného kulturního zážitku. Palác v Cihelné se na akci Brciks&Chick zaplní více než 30 pop up story českých designérských značek. Na prostranství před palácem bude kluziště a bar s hektolitry svařáku. Nebaví mě předvánoční kýčem narvaná obchodní centra a myslím, že Bricks&Chick Pokoj(né) vánoce jsou důstojnou alternativou. Přesvědčete se sami 19.-21.12.

 

Brick&Chick {Pokoj(né) Vánoce}

Containall

19.12. - 21.12.


 

%C4%8D%C3%ADsla/red-06.jpgVšechno musí pryč!
Jestli si jako správný pražský hipster zapisuješ do Moleskinu, určitě tě potěší akce knihkupectví Fra. Všechno za 50 nebo 100. Jedinečná šance zásobit se na psaní dlouho plánovaného existenciálního románu, jehož vznik bude zase součástí novoročního předsevzetí. Teď už ho určitě napíšeš. No a pro inspiraci si tam můžeš koupit nějakou knížku.

 

Všechno musí pryč!

Literární kavárna Fra

20.12. - 21.12.


 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-07.jpgŠtědrý den v zoo
Co dostane od Ježíška tygr, slon nebo opice? Na Štědrý den zajděte do ZOO a uvidíte. Zvířatům můžete také přinést dárek. Jsem zvědavý, jestli si opice píšou Ježíškovi o banány.

 

Štědrý den v zoo

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

24.12. 09:00


 

přehled článků

Máte hlad? Hledáte inspiraci do šatníku? Nebo chcete ulovit nové zážitky v metropoli? Mrkněte na 11 nováčků na pražské módní, oděvní i gastro scéně.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!