Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Zapomeňte na koledy. Inspirujte se hudebními tipy Jardy Konáše

kultura | 5. 12. 2014

Pro ty, kteří nesnáší vánoční songy linoucí se z radií a koledy hrající v obchodních centrech, je tu 11 akcí s mnohem kvalitnější a hodnotnější muzikou. Kromě klasických koncertů se budou křtít cédéčka, slavit narozeniny nebo nominovat interpreti na ceny české hudební kritiky Apollo. Rozhodně je na co se těšit. 

%C4%8Dl%C3%A1nky3/lenny_velky.jpg
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpgHudba Praha
Hudbu Praha jistě není třeba představovat. Tradiční Mikulášskou asi taky ne. A protože prostory Paláce Akropolis mám rád tak nějak samy o sobě, když někam na Mikuláše, tak rozhodně sem.

 

Hudba Praha

Palác Akropolis

05.12. 19:30

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/brown-02.jpgSelah Sue
Kdo by to byl řekl, že pětadvacetiletá Belgičanka bude tak suverénně podávat soul. Před dvěma lety u nás měla vyprodáno, což teď nezopakuje jen v případě, že se polovina Prahy lekne ledovky.

 

Selah Sue

ROXY

07.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-03.jpgNominační večer Apolla
Začíná sezóna hudebních cen. Slavíky škrtněme, první skutečně zajímavou je cena české hudební kritiky Apollo. Nominační večer je otevřený pro veřejnost a zajímavý bude tím, že lonští vítězové Bratři Orffové na něm vystoupí jako DJ's.

 

Nominační večer Apolla

Café Neustadt

08.12. 19:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-04.jpgKřest nové desky Traband
Traband přijíždí s novou deskou Vlnobeat, která vychází u brněnského labelu Indies Scope. Křest v Akropoli podpoří kapela Znouzectnost, což je, popravdě, zajímavá kombinace. 

 

Traband

Palác Akropolis

09.12. 19:30

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-05.jpgKřest D.I.O. EP
Tomuto projektu prostě musíte fandit. V pořadí třetí kompilace mapující dění v současné indie folkové scéně bude pokřtěna za účasti samotných muzikantů a dalších hostů. Lukáš Landa, který desku otevírá, je pro mě dlouhodobě objevem v rámci mladé české klubové krve.

 

D.I.O. EP 2014

Rock Café

09.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-06.jpgAndělská Zuzana
Od smrti Zuzany Navarové uteklo už deset let. Výtěžek vzpomínkového koncertu kolegů i mladých muzikantů od Neřež až po Ewu Farnou bude věnovaný na boj proti rakovině prsu.

 

Andělská Zuzana

Palác Akropolis

10.12. 19:30

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-07.jpgAndělská párty
Tradiční mejdan Fakulty sociálních věd přístupný veřejnosti. Silná sestava vystupujících, doporučuju poslechnout si set minimálně broumovských Kluků a pražských The Dogsbodies.

 

Andělská party FSV 2014

Rock Café

11.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-08.jpgNová Růže
Po dlouhých dvaadvaceti letech se na koncertní pódia vrací jedna z prvních superkapel u nás. Ačkoliv se může zdát, že ji táhne hlavně dvojice Balage – Čok, zbylí muzikanti Roškaňuk s Hönigem kompletují kvarteto, které kdysi pod vlivem vytopilo hotel. Rock'n'roll žije!

 

Nová Růže

ROXY

18.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-09.jpgLenny Kravitz
Lenny něco chytil, tak přesunul termín vystoupení až na druhou půlku prosince. Za návštěvu stojí jak kvůli tomu, co jsem vypichoval minule, tak jde navíc o poslední velký koncert zahraniční hvězdy letošního roku. 

 

Lenny Kravitz

Live Nation

19.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-10.jpgAtari Terror
Atari Terror už moc nehrají, o to větší důvod dorazit. Navíc slaví deset let na scéně a jako hosty si pozvali Hentai Corporation nebo Tomáše Varteckého. Tohle bude mejdan do plnejch!

 

Atari Terror

Palác Akropolis

19.12. 19:30

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-11.jpgThe Slots a hosté
The Slots sice už nejsou aktivní kapela, ale když se čas od času dají dohromady, je to vždycky večírek. Další vystupující jsou Niceland, Lety Mimo, Mono Love a Oliver McGillick, tedy lidé více či méně spjatí s oblíbenou kapelou, na kterou se naštěstí nechodí jenom vzpomínat.

 

The Slots a hosté

Rock Café

27.12. 19:30

 
 

 

přehled článků

Jděte si zabruslit! Jestli ještě nevíte, kde se letos v metropoli bruslí, mrkněte na náš velký přehled 16 venkovních kluzišť a běžte se klouzat – v centru, na střeše, na Letné, zadarmo, v noci, s dětmi...

V nové restauraci El Camino ochutnáte španělskou kuchyni. V novém bistru Aperitivo na vás dýchne italský temperament. Nebo můžete ztratit hlavu v novém muzeu s díly katalánského umělce Salvadora Dalího.

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...