Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Zapomeňte na koledy. Inspirujte se hudebními tipy Jardy Konáše

kultura | 5. 12. 2014

Pro ty, kteří nesnáší vánoční songy linoucí se z radií a koledy hrající v obchodních centrech, je tu 11 akcí s mnohem kvalitnější a hodnotnější muzikou. Kromě klasických koncertů se budou křtít cédéčka, slavit narozeniny nebo nominovat interpreti na ceny české hudební kritiky Apollo. Rozhodně je na co se těšit. 

%C4%8Dl%C3%A1nky3/lenny_velky.jpg
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpgHudba Praha
Hudbu Praha jistě není třeba představovat. Tradiční Mikulášskou asi taky ne. A protože prostory Paláce Akropolis mám rád tak nějak samy o sobě, když někam na Mikuláše, tak rozhodně sem.

 

Hudba Praha

Palác Akropolis

05.12. 19:30

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/brown-02.jpgSelah Sue
Kdo by to byl řekl, že pětadvacetiletá Belgičanka bude tak suverénně podávat soul. Před dvěma lety u nás měla vyprodáno, což teď nezopakuje jen v případě, že se polovina Prahy lekne ledovky.

 

Selah Sue

ROXY

07.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-03.jpgNominační večer Apolla
Začíná sezóna hudebních cen. Slavíky škrtněme, první skutečně zajímavou je cena české hudební kritiky Apollo. Nominační večer je otevřený pro veřejnost a zajímavý bude tím, že lonští vítězové Bratři Orffové na něm vystoupí jako DJ's.

 

Nominační večer Apolla

Café Neustadt

08.12. 19:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-04.jpgKřest nové desky Traband
Traband přijíždí s novou deskou Vlnobeat, která vychází u brněnského labelu Indies Scope. Křest v Akropoli podpoří kapela Znouzectnost, což je, popravdě, zajímavá kombinace. 

 

Traband

Palác Akropolis

09.12. 19:30

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-05.jpgKřest D.I.O. EP
Tomuto projektu prostě musíte fandit. V pořadí třetí kompilace mapující dění v současné indie folkové scéně bude pokřtěna za účasti samotných muzikantů a dalších hostů. Lukáš Landa, který desku otevírá, je pro mě dlouhodobě objevem v rámci mladé české klubové krve.

 

D.I.O. EP 2014

Rock Café

09.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-06.jpgAndělská Zuzana
Od smrti Zuzany Navarové uteklo už deset let. Výtěžek vzpomínkového koncertu kolegů i mladých muzikantů od Neřež až po Ewu Farnou bude věnovaný na boj proti rakovině prsu.

 

Andělská Zuzana

Palác Akropolis

10.12. 19:30

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-07.jpgAndělská párty
Tradiční mejdan Fakulty sociálních věd přístupný veřejnosti. Silná sestava vystupujících, doporučuju poslechnout si set minimálně broumovských Kluků a pražských The Dogsbodies.

 

Andělská party FSV 2014

Rock Café

11.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-08.jpgNová Růže
Po dlouhých dvaadvaceti letech se na koncertní pódia vrací jedna z prvních superkapel u nás. Ačkoliv se může zdát, že ji táhne hlavně dvojice Balage – Čok, zbylí muzikanti Roškaňuk s Hönigem kompletují kvarteto, které kdysi pod vlivem vytopilo hotel. Rock'n'roll žije!

 

Nová Růže

ROXY

18.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-09.jpgLenny Kravitz
Lenny něco chytil, tak přesunul termín vystoupení až na druhou půlku prosince. Za návštěvu stojí jak kvůli tomu, co jsem vypichoval minule, tak jde navíc o poslední velký koncert zahraniční hvězdy letošního roku. 

 

Lenny Kravitz

Live Nation

19.12. 20:00

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-10.jpgAtari Terror
Atari Terror už moc nehrají, o to větší důvod dorazit. Navíc slaví deset let na scéně a jako hosty si pozvali Hentai Corporation nebo Tomáše Varteckého. Tohle bude mejdan do plnejch!

 

Atari Terror

Palác Akropolis

19.12. 19:30

 
 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-11.jpgThe Slots a hosté
The Slots sice už nejsou aktivní kapela, ale když se čas od času dají dohromady, je to vždycky večírek. Další vystupující jsou Niceland, Lety Mimo, Mono Love a Oliver McGillick, tedy lidé více či méně spjatí s oblíbenou kapelou, na kterou se naštěstí nechodí jenom vzpomínat.

 

The Slots a hosté

Rock Café

27.12. 19:30

 
 

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!