Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Mikuláš pro malé uličníky, pařiče i kreativce

zábava | 2. 12. 2014

Blíží se svátek sv. Mikuláše a s ním i příležitost v jeho předvečer něco zajímavého podniknout. Pokud nemáte v plánu sedět s dětmi doma a čekat na svatou trojici, nebo se navléct do kostýmů a vyrazit rozdávat cizím dětem radost či jim způsobit pár traumat, máme pro vás návrhy, jak tenhle svátek stylově oslavit.

Text: Alena Mazzolini

andel.jpg

 

%C4%8D%C3%ADsla/red-01.jpgMáte-li děti...


Mikulášské besídky
Nechcete-li být s dětmi a Mikulášem sami, vyrazte na některou z besídek. Pořádá je mnoho dětských klubů, úřadů městské části i nákupních center. Profesionální Mikuláš děti vyzkouší z básniček a písniček, čert je vystraší a anděl uklidní, někde přidají divadelní představení nebo volbu nejlepší masky.

 

Mikulášská besídka

Dětský klub Osmík

05.12. 10:00


 

Čertovsky popletený Mikuláš

Městská část Praha 3

05.12. 15:00


 

Mikulášská nadílka v Galerii Harfa

Galerie Harfa

05.12. 16:00


 

Mikulášské Mini kino
Pokud chcete dětem ukázat, čím jste se bavili vy, když jste byli malí a neexistovaly DVD ani tablety, vezměte je do MAM Prostoru. Kromě tradičního setkání s Mikulášem, čertem a andělem a odměny za básničku nebo písničku na děti čeká také promítání pohádky z diapozitivů s doprovodným čtením, po kterém následuje malování a vybarvování postaviček z pohádky.

 

Mikulášské Mini kino

MAM Prostor

05.12. 16:00


 

Čertovský bál
KD Kyje pořádá Čertovský bál, kde se mohou děti v kostýmech čertů nebo andílků pořádně vyřádit, navštíví je i sám pán pekel. Mimo čertovských her a divočení jsou připraveny i andělské dílničky a samozřejmě nebude chybět ani Mikuláš s nůší sladkých balíčků. V 18 hodin akce pokračuje průvodem s čertovskými světýlky.

 

Čertovský bál

Praha 14 kulturní

05.12. 16:30


 

Mikulášské jízdy parním vlakem
S Mikulášovou družinou se můžete setkat i o prvním prosincovém víkendu při vyhlídkové jízdě nostalgickými vlaky po pražských nádražích. Vlaky budou taženy parní lokomotivou Šlechtična z roku 1949 a motorovým Brejlovcem a vyjíždět budou z nádraží Praha-Braník. V soupravě najdete vozy 3. třídy, tzv. Rybáky, i bufetový vůz. Hlavně děti potěší vlak plný atrakcí - Cyklohráček. Zájemci mohou absolvovat i večerní jízdu osvětlenou Prahou po tzv. pražském Semmeringu. Celou akci korunuje sobotní ohňostroj na nádraží Praha-Braník.

 

Mikulášské jízdy parním vlakem

České dráhy, a.s.

06.12. - 07.12.


 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-02.jpgNemáte-li děti (nebo máte hlídání)...


Mikulášská degustace
Slovácká vinárna pořádá od 18:00 řízenou degustaci deseti vzorků vín s drobným občerstvením. Pokud na rozjívené čerty nejste zvědaví, můžete se tu schovat, sem zaručeně nepřijdou.

 

Mikulášská degustace

Slovácká vinárna

05.12. 18:00


 

Poslední narozeninová oslava v Trafačce
V legendární Trafačce vás čeká výstava bývalých, současných rezidentů a přátel Trafačky, rozlučka s prostorem a mikulášská party v maskách v jednom. Na vernisáži, která začíná v 19.00 hodin, také zahrají Floex, Udo Kraft, Ježíš táhne na Berlín, dj Bidlo, Ondrej Formanek a další.

 

Poslední narozeninová oslava...

Trafo Gallery

05.12. - 14.12.


 

Mikuláš na Nádru
Víte, kde se pobaví všichni velcí pekelníci a pekelnice? V legendární Dejvické nádražce, kde bude nadílku písní rozdávat litvínovský písničkář a kytarista Xavier Baumaxa.

 

Mikuláš na Nádru

Restaurace Dejvické Nádraží

05.12. 20:00


 


[vcela%285%29%281%29.jpg]Přehled všech mikulášských akcí najdete zde.


 

přehled článků

Máte hlad? Hledáte inspiraci do šatníku? Nebo chcete ulovit nové zážitky v metropoli? Mrkněte na 11 nováčků na pražské módní, oděvní i gastro scéně.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!