Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

9 z 10 hus nesnáší náš svatomartinský výběr

doporučujeme | 10. 11. 2014

Vypadá to, že sv. Martin s sebou letos místo prvního sněhu přiveze spíše vypečené husičky, svěží mladé víno a spoustu speciálních akcí. Ukliďte tedy lyže zpátky do komory a pojďte si pro jednou nacpat břicha.

Připravila: Petra Müllerová

%C4%8Dl%C3%A1nky3/husy.jpg
"Nevíte, jak se dostat co nejrychelji z Prahy?" 


Svatý Martin pro dospěláky i špunty 

Národní zemědělské muzeum pořádá akci s názvem Letenská husa a košt Svatomartinského vína  s cimbálovou muzikou, ukázkami lidových řemesel a samozřejmě ochutnávkami jídla a vína. Na husičku, víno, sýry nebo svatomartinskou zmrzlinu se spoustou slaných příchutí můžete zajít na Náplavku. Svatomartinské veselí s ochutnávkami, ale např. i jízdou na ponících, bude probíhat v NC Eden.

Zábava pro nejmenší

Svíčku si děti vyrobí a martinské rohlíky upečou na Toulcově dvořeprůvod zakončený ohňostrojem pak pořádá MČ Praha 17. Malý dárek přímo z rukou sv. Martina děti dostanou na Svatomartinském posvícení v Archeologickém parku Liboc.

Restaurace se svatomartinským menu

V mnoha restauracích si na svatomartinských specialitách můžete pochutnat celý týden. Levně a dobře se najíte např. v restauraci Farma Malešice nebo restauraci Sezóna. Praví gurmáni mohou vyrazit na svatomartinský brunch okořeněný výhledem na město do Zlaté Prahy. Milovníky vína pak na ochutnávku láká vinice sv. Kláry.

%C4%8Dl%C3%A1nky3/Svatomartinske2014(c)M.Stafek2.jpg
vinice sv. Kláry 

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka.jpg]
Všechny restaurace se svatomartinským menu naleznete zde.

Akce pro ty, kteří nejdou s davem

Chcete-li být na sv. Martina originální, ochutnejte husičku a mladé víno na lodi během svatomartinské plavby nebo si břicha nacpěte až po pořádném sportovním výkonu. Beachklub Ládví pořádá amatérský turnaj smíšených dvojic a Tenis centrum Lužiny zase badmintonový turnaj čtyřher. Milovníci literatury mohou vyrazit na Svatomartinské ladění a poslechnout si v podzimním čase trochu poezie.

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!