Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

9 z 10 hus nesnáší náš svatomartinský výběr

doporučujeme | 10. 11. 2014

Vypadá to, že sv. Martin s sebou letos místo prvního sněhu přiveze spíše vypečené husičky, svěží mladé víno a spoustu speciálních akcí. Ukliďte tedy lyže zpátky do komory a pojďte si pro jednou nacpat břicha.

Připravila: Petra Müllerová

%C4%8Dl%C3%A1nky3/husy.jpg
"Nevíte, jak se dostat co nejrychelji z Prahy?" 


Svatý Martin pro dospěláky i špunty 

Národní zemědělské muzeum pořádá akci s názvem Letenská husa a košt Svatomartinského vína  s cimbálovou muzikou, ukázkami lidových řemesel a samozřejmě ochutnávkami jídla a vína. Na husičku, víno, sýry nebo svatomartinskou zmrzlinu se spoustou slaných příchutí můžete zajít na Náplavku. Svatomartinské veselí s ochutnávkami, ale např. i jízdou na ponících, bude probíhat v NC Eden.

Zábava pro nejmenší

Svíčku si děti vyrobí a martinské rohlíky upečou na Toulcově dvořeprůvod zakončený ohňostrojem pak pořádá MČ Praha 17. Malý dárek přímo z rukou sv. Martina děti dostanou na Svatomartinském posvícení v Archeologickém parku Liboc.

Restaurace se svatomartinským menu

V mnoha restauracích si na svatomartinských specialitách můžete pochutnat celý týden. Levně a dobře se najíte např. v restauraci Farma Malešice nebo restauraci Sezóna. Praví gurmáni mohou vyrazit na svatomartinský brunch okořeněný výhledem na město do Zlaté Prahy. Milovníky vína pak na ochutnávku láká vinice sv. Kláry.

%C4%8Dl%C3%A1nky3/Svatomartinske2014(c)M.Stafek2.jpg
vinice sv. Kláry 

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka.jpg]
Všechny restaurace se svatomartinským menu naleznete zde.

Akce pro ty, kteří nejdou s davem

Chcete-li být na sv. Martina originální, ochutnejte husičku a mladé víno na lodi během svatomartinské plavby nebo si břicha nacpěte až po pořádném sportovním výkonu. Beachklub Ládví pořádá amatérský turnaj smíšených dvojic a Tenis centrum Lužiny zase badmintonový turnaj čtyřher. Milovníci literatury mohou vyrazit na Svatomartinské ladění a poslechnout si v podzimním čase trochu poezie.

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!