Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální informace o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Top 10 týdne: Otevření Jatek78, Cannafest i Týden vědy a techniky

doporučujeme | 2. 11. 2014

Plánujete si program na následujících pět dní? Tady máte trochu inspirace. V Praze se bude bádat, okukovat český i zahraniční design, otevírat nový kulturní prostor, pít šampaňské, sledovat queer filmy, poslouchat hudba i žít konopím.

mezipatra%283%29.jpg
Mezipatra na Prague Pride (foto: Filip Smelik)

Po celý týden
Více než 200 vědeckých akcí zaplaví Prahu díky Týdnu vědy a techniky. Zapojí se do něj více než 50 organizací. Hlavním centrem festival bude již tradičně budova Akademie věd ČR, která se promění v science centrum s 11 interaktivními expozicemi a dalšími akcemi. 

 

Týden vědy a techniky

Akademie věd České republiky

01.11. - 15.11.

První ročník přehlídky českého a zahraničního designu Prague Design Week se uskuteční v historickém Domě U Minuty na Staroměstském náměstí. Ke zhlédnutí budou kousky 66 vystavovatelů, přičemž dospělí za jeden den zaplatí vstupné 90 korun. 

 

Prague Design Week 2014

Dům U Minuty

03.11. - 09.11.


 

Pondělí 3. 11.
Máte doma starý, třeba i nefunkční mobil? Pak ho vezměte s sebou do zoo. Každé listopadové pondělí má vstup za korunu každý, kdo odevzdá starý mobil a podpoří tak ochranu goril ve volné přírodě.

 

Za starý mobil do ZOO Praha za korunu

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

03.11. 09:00


 

Středa 5. 11
V Praze se to novými kulturními prostory jen hemží. Po VILE Štvanici jsou tady Jatka78 v historických prostorách Holešovické tržnice, v nichž se bude dařit novému cirkusu, divadlu, tanci, hudbě, umění i popíjení. Oslavit otevření můžete s umělci zdarma!

 

Jatka78 - Otevření

Jatka78

05.11. 19:00

Pokud patříte mezi fajnšmekry, určitě vám neunikne festival šampaňského Grand Jour de Champagne. Těšit se můžete na bankety, velkou přehlídku Champagne Exhibition i desgustace. V Praze se akce koná v prostorách Smetanovy síně pražského Obecního domu a v partnerských restauracích a hotelech.

 

Grand Jour de Champagne

House Champagne Épernay-Prague

05.11. - 08.11.


 

Čtvrtek 6. 11.
Tématem festivalu bude "creative placemaking", tedy proces, v němž díky spolupráci partnerů z veřejného, neziskového, soukromého a komunitního sektoru dochází k rozvoji měst skrze umění a kulturu. V Praze proběhne jen jedna akce - Konference v DOXu. Pozor, registrace je nutná!

 

OPEN UP! Creative Placemaking Festival

Aspen Institute Prague

06.11. - 07.11.

Kolem stovky špičkových filmů s gay, lesbickými, bisexuálními, trans a queer tématy i workshopy, výstavy, přednášky či mejdany můžete očekávat na queer filmovém festivalu Mezipatra. Projekce filmů Mezipater se platí, většina dorpovodného programu je zdarma. 

 

Mezipatra 2014

MQFF Mezipatra

06.11. - 13.11.

Populární maďarská rocková kapela Omega vyšvihne svoji show v Kongresovém centru. Skupina patřila v 70. letech k nejlepším interpretům progresívní rockové hudby. Koncert je přeložený z dubna.

 

OMEGA: Rhapsody

Kongresové centrum

06.11. 20:00


 

Pátek 7. 11.
Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest se bude tradičně konat na Výstavišti v Holešovicích. Kromě stánků s pěstební technikou, semeny, vaporizéry, kosmetikou, oblečením i potravinami se připravte na inhalaci léčebnýh bylin, kino, módní show konopného oblečení i degustační soutěže konopných nápojů.

 

Cannafest 2014

Incheba Praha spol. s r.o.

07.11. - 09.11.

Showcasový festival, tedy akce, jejíž součastí je kromě koncertů také mezinárodní hudební konference profesionálů hudebního průmyslu, zaplní areál pivovaru Staropramen na S míchově. Těšte se na kapely z Česka, Belgie, Austrálie, Izraele, JAR, Kanady a Británie i na zajímavé povídání.

 

Nouvelle Prague 2014

Nouvelle Prague

07.11. - 08.11.

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!